Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №24 від 15.02.2017 Президенту України щодо Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж"

 

 

Президенту України

ПОРОШЕНКУ П.О.

 

Копія: Прем’єр-міністру України

ГРОЙСМАНУ В.Б.

 

 

Вих. №24

від «15» лютого 2017 року

 

Шановний Петре Олексійовичу!

 

07 лютого 2017 року народні депутати України 246 голосами «за» прийняли в другому читанні та в цілому Закон України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» (далі – Закон), який визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі для розташування технічних засобів телекомунікацій, врегульовує відносини та спірні (а іноді й конфліктні) питання при укладанні та виконанні договорів між операторами, провайдерами телекомунікацій та власниками інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики. 15 лютого 2017 року Закон направлено на підпис Президенту України.

Прийняття Закону зумовлене приведенням законодавства України, що регулює сферу телекомунікацій та забезпечує розвиток інформаційного суспільства в Україні, до вимог європейського законодавства. Так, Коаліційна Угода Верховної Ради України VІІІ скликання (пункт 1.5 Розділу ІХ. Регуляторна політика, розвиток підприємництва та забезпечення умов конкуренції) передбачає забезпечення протягом одного року заміни існуючої системи регулювання підприємницької діяльності на європейську.

Крім того, План заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 №615-р (пункти 90, 94), передбачає:

- спрощення процедури розміщення технічних засобів телекомунікацій на об’єктах будівництва, існуючих будинках, будівлях, спорудах та у приміщеннях, зокрема, шляхом затвердження порядку доступу до елементів інфраструктури об’єктів електроенергетики для розміщення технічних засобів телекомунікацій (1 квартал 2017 року);

- установлення для суб’єктів господарювання, які мають намір провадити (провадять) діяльність у сфері телекомунікацій, порядку доступу та використання об’єктів інфраструктури для розвитку телекомунікаційної мережі загального користування України з метою задоволення потреб споживачів телекомунікаційних послуг шляхом прийняття Закону.

Крім того, Рекомендаціями парламентських слухань на тему: «Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору України», схваленими Постановою Верховної Ради України від
31 березня 2016 року №1073-VIII, у сфері розвитку
інформаційної інфраструктури, Верховній Раді України рекомендовано забезпечити пріоритетний розгляд і прийняття проекту Закону України «Про доступ до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж» (реєстр. № 4159).

 

Неприйняття Закону завдасть шкоди суб’єктам ринку телекомунікацій, обмежуючи право на чесну конкуренцію, фактично зруйнує усі позитивні починання, направлені на компроміс рівноваги в інтересах між власниками інфраструктури та операторами, провайдерами телекомунікацій.

Проте, Закон сприятиме розвитку телекомунікацій в питанні організації доступу населення до сучасних Інтернет сервісів у сільських регіонах, створить умови щодо підвищення рівня якості життя та наблизить населення України до європейських стандартів користування електронними послугами, знизить рівень корупційної складової у вирішенні питань, пов’язаних з прокладанням телекомунікаційних мереж.

Маємо надію, що з прийняттям Закону, переглядом та прийняттям міністерствами та іншими органами виконавчої влади нормативно-правових актів у відповідність із Законом, значно зменшиться кількість порушень, що має місце по відношенню до операторів, провайдерів телекомунікацій, зокрема, в діях окремих обленерго при розміщенні технічних засобів телекомунікацій в/на елементах інфраструктури об’єктів електроенергетики та, що підтверджено відповідними рішеннями органів Антимонопольного комітету України, в діях органів місцевого самоврядування при встановленні правил та умов розміщення телекомунікаційних мереж у/на об’єктах комунальної власності, а також встановленні плати за таку послугу, тощо.

Інтернет Асоціація України, до складу якої входить понад 180 суб’єктів господарювання та напрямком діяльності якої є сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет та розвитку ІКТ України, підтримує необхідність прийняття Закону.

Тому, звертаємося до Вас, шановний пане Президенте, із закликом підтримати та підписати Закон України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж».

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                           О.Федієнко

 

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.