Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №176/1-4 від 10.10.2016 року щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (реєстраційний № 5132 від 15.09.2016)

Голові Комітету з питань податкової та митної політики

Южаніній Н.П.

 

Голові Комітету з питань

інформатизації та звʼязку

Данченку О.І.

 

Голові Комітету з питань бюджету

Павелку А.В.

 

Голові Комітету з питань

економічної політики

Іванчуку А.В.

 

Вих. №176/1-4

від «10» жовтня 2016 року

 

Щодо проекту Закону України

«Про внесення змін до Податкового

кодексу України»

(реєстраційний № 5132 від 15.09.2016)

 

У Верховній Раді України 15.09.2016 зареєстрований проект Закону України за № 5132 «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (далі – проект Закону), внесений Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до інформації, зазначеної у Пояснювальній записці, проектом Закону передбачається внесення змін до пунктів 5, 11, 12 у таблиці пункту 254.4 статті 254 Податкового кодексу України, відповідно до яких заплановане підвищення ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом для радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації у діапазонах радіочастот 2300-2400 МГц, 2500-2690 МГц з 40,92 до 20000 грн. за 1 МГц на місяць. Також проектом Закону пропонується ввести понижувальні (0,75%) та підвищувальні (1,2% та 1,4%) коефіцієнти до ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України.

 

Інтернет Асоціацією України (далі – ІнАУ) проаналізовано проект Закону, у зв’язку з чим надаємо наступні пропозиції.

ІнАУ вже неодноразово звертала увагу, зокрема, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, щодо недоцільності та неефективності для ведення господарської діяльності у сфері телекомунікацій дій з боку держави щодо постійного підвищення ставок рентної плати за користування РЧРУ. Натомість, громадські організації та суб’єкти ринку телекомунікацій (користувачі РЧРУ) пропонували звернути увагу на досвід Європейського Союзу у питаннях ефективного державного управління радіочастотним ресурсом, запровадивши справедливий механізм плати за радіочастотний ресурс, що поділятиметься на дві частини: адміністративні платежі (адміністративні витрати на регулювання, моніторинг, контроль, реалізацію тощо) та стимулюючі платежі за частотний ресурс (якщо використовуєш не ефективно – сплачуй за підвищеним коефіцієнтом).

Проте, внесені ІнАУ пропозиції з боку національного регулятора у сфері телекомунікацій залишаються неврахованими.

 

Разом з цим, черговими запропонованими змінами до пунктів 11 та 12 у таблиці пункту 254.4 статті 254 Податкового кодексу України знову пропонується лише підвищення ставок рентної плати за користування РЧРУ.

Підвищення ставок рентної плати за користування РЧРУ за відсутності економічного обґрунтування розмірів ставок рентної плати у пункті 12 у таблиці пункту 254.4 статті 254 Податкового кодексу України, в т.ч. належне пояснення причин та підстав значного підвищення (у 488 рази) розмірів ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом для радіозв’язку у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації у діапазонах радіочастот 2300-2400 МГц, 2500-2690 МГц та розмірів підвищувальних/понижуючих коефіцієнтів, які планується застосовувати, може призводити до того, що оператори телекомунікацій змушені будуть підвищувати вартість власних телекомунікаційних послуг, що, ймовірно, може призвести до зменшення обсягів їх споживання абонентами або відмови від них. Зазначене, в свою чергу, призведе до неконкурентоспроможності окремих операторів телекомунікацій.

За таких умов, ІнАУ, до складу якої входить понад 180 операторів, провайдерів телекомунікацій, не підтримує запропоновані у проекті Закону зміни до пунктів 5, 11, 12 у таблиці пункту 254.4 статті 254 Податкового кодексу України, та, в чергове, звертаємось з пропозицією ініціювання та розроблення методики розрахунку рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України.

 

Враховуючи наведене, просимо врахувати надані ІнАУ зауваження при розгляді проекту Закону та не погоджувати проект Закону, зокрема, в частині, відповідно до якої пропонується внести зміни до пунктів 5, 11, 12 у таблиці пункту 254.4 статті 254 Податкового кодексу України.

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                               О. Федієнко

 

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.