Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №119 від 04.07.2016 НКРЗІ щодо надання пропозицій щодо внесення змін до Податкового кодексу України та Плану використання радіочастотного ресурсу України

 

 

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

Животовському О.М.

 

 

 

Вих. №119

від «04» липня 2016 р.

 

Про надання пропозицій щодо внесення

змін до Податкового кодексу України та

Плану використання радіочастотного

ресурсу України

 

Шановний Олександре Миколайовичу!

На сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (далі – НКРЗІ) розміщена інформація про результати засідання робочої групи з питань впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління, що відбулось 17.06.2016, та, з метою попереднього консультування та вивчення громадської думки, НКРЗІ запропоновано надати пропозиції щодо внесення змін до Податкового кодексу України та Плану використання радіочастотного ресурсу України.

У зв’язку з цим, Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ)  надає наступні пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (далі – проект Закону).

ІнАУ вже неодноразово звертала увагу НКРЗІ (зокрема, листи від 09.11.2015 № 201, від 23.05.2016 № 75) щодо недоцільності та неефективності для ведення господарської діяльності у сфері телекомунікацій дій з боку держави щодо постійного підвищення ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (РЧРУ). Натомість, громадські організації та суб’єкти ринку телекомунікацій (користувачі РЧРУ) пропонували звернути увагу на досвід Європейського Союзу у питаннях ефективного державного управління радіочастотним ресурсом, запровадивши справедливий механізм плати за радіочастотний ресурс, що поділятиметься на дві частини: адміністративні платежі (адміністративні витрати на регулювання, моніторинг, контроль, реалізацію тощо) та стимулюючі платежі за частотний ресурс (якщо використовуєш не ефективно – сплачуй за підвищеним коефіцієнтом).

Разом з цим, запропонованими змінами до Податкового кодексу України знову пропонується чергове підвищення  ставок рентної плати за користування РЧРУ.

Підвищення ставок рентної плати за користування РЧРУ, відсутність обґрунтування розмірів ставок та розмірів підвищувальних коефіцієнтів, які планується застосовувати, може призводити до того, що оператори телекомунікацій змушені будуть підвищувати вартість власних телекомунікаційних послуг, що, ймовірно, може призвести до зменшення обсягів їх споживання абонентами або відмови від них. Зазначене, в свою чергу, призведе до неконкурентоспроможності окремих операторів телекомунікацій.

За таких умов, ІнАУ не підтримує запропоновані зміни до Податкового кодексу України, зокрема, до пункту 254.4 статті 254, та, в чергове, звертаємось з пропозицією ініціювання та розроблення методики розрахунку рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України. 

Сподіваємось на врахування НКРЗІ наданих пропозицій.

 

З повагою,

  

Голова правління    

Інтернет Асоціації України                                                                                           О. Федієнко

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.