Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №68 від 17.05.2016 ПАТ "ЕК "Херсонобленерго"" щодо договорів про відшкодування витрат на переобладнання конструкційних елементів повітряних ліній для забезпечення можливості спільного підвісу

 

 

ПАТ «ЕК «Херсонобленерго»

вул. Пестеля, 5, м. Херсон, 73003

 

 

Вих. №68

від «17» травня 2016 р.

 

 

У травні поточного року до Інтернет Асоціації України (далі – ІнАУ), як усно, так і письмово звертаються оператори телекомунікацій з приводу ситуації, яка склалась при використанні об’єктів енергетичної інфраструктури (опор) для сумісного підвішування телекомунікаційних мереж у Херсонській області.

Зокрема, суб’єкти господарювання зазначають, що з ініціативи ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» (далі – товариство) вони були змушені укласти договори про відшкодування витрат на переобладнання конструкційних елементів повітряних ліній для забезпечення можливості спільного підвісу ОКСН, при тому що між сторонами були укладені і діяли договори про надання послуг із використання опор ПЛ товариства. За наявною інформацією, оператори телекомунікацій мали необхідні дозволи на виконання робіт по монтажу мереж ВОЛЗ на опорах, ніяких спеціальних вимог до характеристик траверсів товариство не визначало, телекомунікаційні мережі були введені в експлуатацію. Разом з цим, ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» підняло питання про невідповідність «провайдерських» траверсів внутрішнім вимогам товариства, та спонукало до переобладнання мереж в нові траверси для підвісу, які належать обленерго. Переукладення договорів спричиняє понесення додаткових фінансових витрат операторами телекомунікацій, оскільки, за їх інформацією, вартість однієї траверси обленерго становить 228 грн., так і витрат, пов’язаних з демонтажем «старих» траверс.

Оператори телекомунікацій не мають альтернативи прокладення телекомунікаційних кабелів, окрім як з використанням об’єктів енергетичної інфраструктури ПАТ «ЕК «Херсонобленерго», особливо на територіях приватного сектору та у сільській місцевості Херсонської області.

Крім цього вказані дії ПАТ «ЕК «Херсонобленерго», вважаємо, порушують вимоги Меморандуму про взаємодію та співпрацю між представниками Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, представниками енергетичних компаній, власників об’єктів енергетичної інфраструктури, операторів та провайдерів телекомунікацій, профільних асоціацій, підписаного 01.04.2016.

Відповідно до Статуту ІнАУ, метою діяльності Асоціації є сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет та розвитку інформаційно-телекомунікаційних технологій, захист інтересів учасників та сприяння створенню ефективного конкурентного середовища у їх діяльності.

Враховуючи наведене, просимо Вас надати до ІнАУ інформацію та роз’яснення з таких питань:

1.      Які підстави та якими внутрішніми документами товариства (можливо, нормативно-правовими актами) передбачено переобладнання телекомунікаційних мереж у нові траверси для підвісу для операторів телекомунікацій?

2.      Які було виявлено товариством факти використання суб’єктами господарювання опор для розміщення телекомунікаційних мереж з недотриманням вимог у сфері електроенергетики, що стало підставою для переобладнання телекомунікаційних мереж у нові траверси для підвісу? Будь ласка, вкажіть конкретні факти та суб’єктів господарювання.

3.      Назвіть компанію виробника (постачальника) траверсів, на які здійснюється переобладнання траверсів, належних операторам телекомунікацій. Яка закупівельна ціна 1 траверси товариством?

4.      Розрахунок вартості 1 траверси, який запропоновано у договорах з операторами телекомунікацій.

 

Вдячні за співпрацю та якнайшвидше надання інформації.

 

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                             О. Федієнко

 

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.