Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Спільний лист №65 від 16.05.2016 щодо Меморандуму про взаємодію та співпрацю від 01.04.2016

ІНТЕРНЕТ АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ОПЕРАТОРІВ ЗВ'ЯЗКУ “ТЕЛАС”

04053, м Київ, вул.О.Гончара,15/3,офіс 22 тел./факс: (044) 2782925

01110, м.Київ,

вул.Солом’янська 3, офіс 808

тел/факс: (044) 2489171,

(044) 2489175

 

 

Голові Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку

Данченку О.М.

 

Копія: Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Вовку Д.В.

 

Вих. №65

від «16» травня 2016 р.

 

Щодо Меморандуму

про взаємодію та співпрацю від 01.04.2016

 

Шановний Олександре Івановичу!

 

Інтернет Асоціація України та Українська асоціація операторів зв'язку «Телас», які об’єднують значну частину суб'єктів господарювання України у сфері телекомунікацій, засвідчують Вам свою повагу та звертаються з наступним.

1 квітня 2016 р. було укладено Меморандум Про взаємодію та співпрацю між представниками Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, представниками енергетичних компаній, власників об’єктів енергетичної інфраструктури, операторів та провайдерів телекомунікацій, профільних асоціацій (далі – Меморандум).

На жаль, визначені Меморандумом напрями співпраці не виконуються представниками сфери енергетичної інфраструктури. Зокрема, Правила використання об’єктів енергетичної інфраструктури для розміщення телекомунікаційних мереж, проект яких було передано на доопрацювання до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, до цього часу не опубліковано для узгодження, відповідна робоча група з доопрацювання цих Правил не скликана.

Всупереч закріпленим у Меморандумі положенням, цілий ряд представників енергетичних компаній та власників об’єктів енергетичної інфраструктури демонструє відсутність бажання конструктивного співробітництва і координації дій з партнерами зі сфери телекомунікацій, готовність до здійснення взаємовигідного співробітництва у визначених цим Меморандумом напрямах співпраці. Ми спостерігаємо нав’язування в односторонньому порядку операторам телекомунікацій договорів на переобладнання ліній підвісу за явно завищеними цінами, які по розрахункам учасників рикну в рази перевищують як розумну вартість робіт, так і вартість траверсів. Це вимагає від операторів і провайдерів величезних витрат з демонтажу вже закуплених і встановлених ними траверс.

З огляду на зазначене, інформуємо Вас про те, що у разі продовження ігнорування положень Меморандуму представниками сфери енергетичної інфраструктури представники Інтернет Асоціації України та Української асоціації операторів зв'язку «Телас» будуть змушені відкликати свій підпис під Меморандумом та ініціювати перед Антимонопольним комітетом України клопотання про визнання ринку сумісного підвісу окремим ринком та про початок процедури визнання відповідних енергетичних компаній монополістами на цьому ринку.

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                               О.Федієнко

 

 

 

 

Голова Ради

Української асоціації операторів зв'язку «Телас»                                            Л.Ошеров

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.