Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Спільний лист Головам комітетів ВРУ про підтримку проекту Закону України «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законів України» (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій) реєстр. №1718 від 13.01.2015 року

 

Голові

Комітету Верховної  Ради України

з питань податкової та митної політики

Южаніній Н. П.

вул. М. Грушевського, 5,   м. Київ, 01008

 

Голові

Комітету Верховної  Ради України

                                            з питань свободи слова та інформаційної політики

Сюмар В.П.                                         

вул. М. Грушевського,  5,  м. Київ, 01008

 

Голові

Комітету Верховної  Ради України

з питань інформатизації та зв'язку

Данченку О.І.

вул. М. Грушевського,  5,  м. Київ, 01008

 

                                       Голові

Комітету Верховної  Ради України

Комітету  з питань економічної політики

Іванчуку А. В.

                                        вул. М. Грушевського,  5,  м. Київ, 01008

 

Заступнику

Міністра фінансів України

Макєєвій О.Л.

вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008

 

Народному депутату України

Продан О.П.

вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008

 

 

Про підтримку проекту Закону України «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законів України» (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій) реєстр. № 1718 від 13.01.2015 року

        

 

Професійні об’єднання суб’єктів господарювання у сфері телебачення та зв'язку - Асоціація правовласників та постачальників контенту, Телекомунікаційна палата України, Асоціація «Укртелемережа», Спілка операторів телекомунікацій Одеси і Одеської області, Всеукраїнська асоціація операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж, Спілка кабельного телебачення України, Інтернет асоціація України, цим листом закликають  народних депутатів України та представників органів державної влади підтримати проект Закону України «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законів України» (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій) реєстр. № 1718 від 13.01.2015 року, один з авторів законопроекту – народний депутат України Продан Оксана Петрівна.

 

28 грудня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», нормами якого передбачено застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої та третьої груп.

Реалізація зазначеної норми Закону вимагатиме додаткових витрат на придбання, встановлення та щомісячне обслуговування касових апаратів, а у більшості суб’єктів малого підприємництва ще й виникне потреба у залученні бухгалтерів з метою правильного ведення податкового обліку, що також призведе до додаткових витрат.

Крім того, чинний сьогодні Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не є досконалим, а штрафи за порушення його норм є досить високими.

Таким чином, введення обов’язку застосування реєстраторів розрахункових операцій суб’єктами малого та середнього бізнесу призведе до збільшення витрат підприємців, що в умовах погіршення економічного становища в державі та зниження купівельної спроможності громадян України негативно вплине на підприємницьку активність. В свою чергу, витрати, понесені підприємцями, будуть закладені у вартість товарів та послуг, що призведе до чергового підвищення цін для населення.

Перш ніж вводити для всіх підприємців обов’язок застосовувати у своїй господарській діяльності РРО, необхідно врегулювати правовідносини у сфері застосування, використання та обслуговування РРО, зменшити вартість забезпечення фіскального обліку суб’єктами господарювання, запровадити справедливу відповідальність суб’єктів за невиконання Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

З метою зниження фіскального тиску на підприємців малого та середнього бізнесу до врегулювання правовідносин у сфері застосування РРО проектом Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України» (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій) пропонується виключити норми, які вводять обов’язок застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої та третьої груп.

Додатково повідомляємо, що відповідно до відкритих реєстрів Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення і Національної комісії, що здійснює державне регулювання у зв'язку та інформатизації, сумарно понад п'ять тисяч підприємств надають послуги зв'язку та кабельного телебачення. Багато з них  є платниками єдиного податку. Будь-яке  збільшення витрат для бізнесу в першу чергу  спричинить підвищення вартості телекомунікаційних послуг для пересічних громадян.

Враховуючи те, що мета законопроекту відповідає  Указу Президента України № 5/2015 «Про Стратегію сталого розвитку «Україна-2020» та положенням  Коаліційної угоди, якими, зокрема передбачено забезпечити створення сприятливого середовища для розвитку малого і середнього підприємництва, просимо народних депутатів України та представників органів державної влади підтримати прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законів України» (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій) реєстр. № 1718 від 13.01.2015 року.

 

Директор Телекомунікаційної

палати України                                                                           Костянтин Грицак

 

Віце-президент Асоціації правовласників

та постачальників контенту                                                            Наталія Клітна      

 

Директор з правових питань

Асоціації «Укртелемережа»                                                                Ольга Чорна

 

Генеральний директор Спілки

кабельного ТБ України                                                              Олександр Швець

 

Директор Спілки операторів телекомунікацій 

м. Одеси та Одеської області                                                 Станіслав Ясиневич

 

Директор Всеукраїнської Асоціації операторів

кабельного телебачення і телеінформаційних

мереж                                                                                            Галина Полхович

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                               Олександр Федієнко

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.