Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №204/1-7 від 11.11.2015 щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет»

Голові Комітету з питань науки і освіти

 

Голові Комітету з питань інформатизації та зв'язку

 

Голові Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

 

Голові Комітету з питань європейської інтеграції

 

Голові Комітету з питань правової політики та правосуддя

 

Голові Комітету з питань бюджету

 

Голові Комітету з питань запобігання і протидії корупції

Вих. № 204/1-7

від «11» листопада 2015 р.

 

Щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет»

 

Інтернет Асоціація України (далі - ІнАУ), яка об'єднує понад 180 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою повагу та звертається з наступним.

23.10.2015 за № 3353 в Верховній Раді України зареєстрований законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет».

Суб’єктом законодавчої ініціативи виступив кабінет Міністрів України, а головним розробником вказаного законопроекту є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

При проходженні законопроекту стадії публічних обговорень, Міністерством не враховано жодних пропозицій громадськості, рекомендацій експертів Європейського Союзу, зауважень державних органів виконавчої влади тощо.

Наголошуємо на вразливості законопроекту до зловживань з боку недобросовісних, ймовірних, правовласників, антиконкурентності запропонованих норма, порушень законопроектом фундаментальних норм і принципів  українського законодавства, відсутності логічної побудови положень законопроекту згідно усталеної нормативно-проектувальної практики.

Крім того, видалення з законопроекту, анонсованого МЕРТ, норм щодо відповідальності правовласників за недостовірну інформацію, зазначену в вимогі про видалення оспорюваного контенту, ще більше посилює перекоси законопроекту в бік правовласників поряд з іншими суб’єктами відповідного ринку.

ІнАУ наполягає на зауваженнях, висловлених Асоціацією в листі до МЕРТ №162/1-6 від 15.09.2015 р. (додається), які є актуальними до законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет» (реєстр. № 3353 від 23.10.2015).

Інтернет Асоціація України наголошує на принциповості висловлених зауважень і пропозицій до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет», та просить направити його головному розробнику на повторне доопрацювання.

 

Додаток: Лист ІнАУ №162/1-6 від 15.09.2015 р на 3 арк.

 

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                      О.Федієнко

 

 

 

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.