Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №199 від 09.11.2015 Державній регуляторій службі України щодо проекту рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку»

 

Голові Державної регуляторної служби України

Ляпіній К.М.

 

 

 

Вих. №199

від «09» листопада 2015 р.

 

Щодо проекту рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку»

Шановна Ксеніє Михайлівно!

Інтернет Асоціація України (далі - ІНАУ), яка об'єднує понад 180 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою повагу та звертається з наступним.

Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (далі – НКРЗІ) від 02.06.2015 № 287 прийняті за основу та схвалені зміни до Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку, затверджених рішенням НКРЗІ від 23.08.2012 № 428 (далі – проект Правил).

Підтримуючи основну мету розроблення проекту Правил щодо необхідності удосконалення відносин між суб’єктами ринку телекомунікацій при взаємоз’єднанні телекомунікаційних мереж та наданні телекомунікаційних послуг, ІнАУ приймала активну участь в процесі опрацювання та підготовки проекту Правил в рамках робочої групи при НКРЗІ. Асоціація в цілому погоджується з запропонованим проектом Правил та висловлює позицію про доцільність його прийняття.

При цьому, Державною службою регуляторної політики не погоджено проект Правил та встановлено невідповідність проекту принципам державної регуляторної політики.

Оскільки на сьогодні існує обґрунтована необхідність регулювання взаємовідносин суб’єктів господарювання при користуванні кабельною каналізацією електрозв’язку, а проект Правил не охоплює всіх можливих взаємовідносин названих суб’єктів в відповідній сфері, в тому числі й технічного характеру, з метою вирішення існуючих проблем між Інтернет Асоціацією України, Українською асоціацією операторів зв’язку «Телас» та Українським союзом промисловців і підприємців, з одного боку, та Публічним акціонерним товариством «Укртелеком» був підписаний меморандум щодо Правил взаємодії при встановлені кабельних муфт в кабельній канальній каналізації електрозв’язку ПАТ «Укртелеком».

При практичній реалізації зазначеного Меморандуму виявлено ряд проблемних питань, вирішення яких не може бути реалізовано у вказаному документі та потребує нормативного врегулювання.

Крім того, з часу схвалення проекту Правил відбулись чисельні наради між різними органами влади щодо поліпшення остаточної редакції проекту Правил, подано ряд пропозицій до його змістового наповнення.

На підставі вищевикладеного, урахуванням приписів ст. 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності», а також з метою усунення суперечностей, просимо організувати погоджувальну нараду із залученням представників профільних структурних підрозділів ДРС, Антимонопольного комітету України, Адміністрації Держспецзв’язку, Мінекономрозвитку, НКРЗІ та учасників ринку телекомунікацій.

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                      О.Федієнко

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.