Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №122/1-5 від 16.07.2015 ВРУ щодо проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо перехідного періоду системи електронного адміністрування)

Голові Комітету з питань податкової та митної політики

Южаніній Ніні Петрівні

 

Голові Комітету з питань інформатизації та зв'язку

Данченку Олександру Івановичу

 

Голові Комітету з питань бюджету

Павелку Андрію Васильовичу

 

Голові Комітету з питань запобігання і протидії корупції

Соболєву Єгору Вікторовичу

 

Голові Комітету з питань європейської інтеграції

Геращенко Ірині Володимирівні

 

 

Вих. № 122/1-5

від «16» липня 2015 р.

 

Щодо проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо перехідного періоду системи електронного адміністрування)

 

 

Шановна Ніно Петрівно!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 180 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

26.05.2015 в Верховній Раді України за № 2960 зареєстровано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо перехідного періоду системи електронного адміністрування).

Вказаним законопроектом пропонується подовження до 1 січня 2016 року перехідного періоду, протягом якого реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною пунктом 200-1.3 статті 200-1 Податкового кодексу України, а також звільнення до 1 січня 2016 року від застосування штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних / розрахунків коригування, складених в період з 1 лютого 2015 року до 1 січня 2016 року.

ІнАУ підтримує намагання Держави скоротити можливості для фінансових зловживань, створити умови для унеможливлення отримання незаконного бюджетного відшкодування, збільшить надходження до бюджету. Однак реалізація задекларованих цілей шляхом запровадження системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ) з відкриттям спеціального рахунку платника виявила свою недосконалість.

Існують технічні проблеми використання програмного забезпечення системи електронного адміністрування, не готові до застосування передбаченої пунктом 200-1.3 формули під час реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування та функціонування системи електронного адміністрування на постійній основі.

Оскільки введені зміни стосуються всіх платників податків, незалежно від форми власності та масштабів бізнесу, і передбачають обробку великого обсягу інформації в обмежений термін, в процесі впровадження нової електронної системи проявилися істотні недоліки технічного та регуляторного характеру.

Недосконалість роботи системи, відсутність відповідної нормативної та технічної підтримки процесу, що забезпечують стабільну роботу системи електронного адміністрування ПДВ, перешкоджає своєчасному оформленню податкових накладних для покупців платників податку, створює для них суттєві правові ризики.

Компанії змушені у щоденному режимі контролювати отримання та видачу податкових накладних, складати податкові накладні в електронному вигляді та реєструвати їх Єдиному реєстрі податкових накладних. Фактично впроваджується подвійна система обліку – окрім податкового обліку підприємства мають впроваджувати управлінський облік.

На сьогоднішній день система не здатна забезпечити продуктивність, необхідну для одноразового створення і коректної обробки електронних документів в масштабах всієї країни. На практиці результатом цього стали численні випадки блокування процесу реєстрації та відправки податкових накладних.

Алгоритм розрахунку реєстраційної суми, на яку платник матиме право виписати податкову накладну та розрахунок коригування до податкової накладної, є недосконалим та призводить до викривлення сальдо розрахунку цієї суми станом на 1 липня 2015 року. Некоректність такого алгоритму призведе до необхідності з 1 липня 2015 року сплачувати багатьом платникам додаткові кошти на електронні рахунки.

Багато проблем у платників виникло у зв’язку з некоректним переносом залишків від’ємного значення податку та бюджетного відшкодування, заявленого в рахунок майбутніх платежів, що виникли станом на 1 лютого 2015 року. Встановлений підзаконними актами та листами ДФС України порядок переносу таких залишків у деяких випадках обмежив право платників податку на реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування, починаючи з липня 2015 року.

Відсутність сервісу «Електронний кабінет платника податків» унеможливив своєчасне та повне отримання платниками ПДВ інформації з Єдиного реєстру податкових накладних, інформації щодо суми та складових реєстраційної суми, залишків на електронному рахунку. Існуючий обмін інформацією в режимі «запит–повідомлення» призводить про перевантаження системи, що призводить до частих технічних збоїв, особливо в дати, найближчі до граничного терміну реєстрації податкових накладних та надання податкових декларацій.

 

Висловлених у цьому листі зауважень до роботи системи електронного адміністрування ПДВ свідчить про необхідність продовження перехідного періоду для її запровадження, з метою отримання можливості якісного доопрацювання системи електронного адміністрування ПДВ та забезпечення коректного його впровадження шляхом вдосконалення нормативної бази системи електронного адміністрування, налаштування та доопрацювання програмного забезпечення, в тому числі сервісу «Електронний кабінет платника податків», що дозволить здійснювати електронний обмін інформацією та документами на якісно вищому технічному рівні.

На підставі вищезазначеного висловлюємо позиції про необхідність та доцільність прийняття законопроекту від 26.05.2015 № 2960 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо перехідного періоду системи електронного адміністрування)».

 

З повагою

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                          О. Федієнко

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.