Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №100 від 15.06.2015 Державній регуляторній службі України щодо Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації

 

 

Голові Державної регуляторної служби України.

Ляпіній К.М.

 

Копія: Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

Животовському О.М.

 

 

Вих. 100

від «15» червня 2015 р.

 

 

Щодо Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації

 

 

Шановна Ксеніє Михайлівно!

 

Інтернет Асоціація України (далі - ІнАУ), яка об'єднує понад 170 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою повагу та звертається з наступним.

21.04.2015 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (далі – НКРЗІ), схвалила проект рішення «Про затвердження Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації і визнання такими, що втратили чинність, рішень НКРЗ від 04.11.2008 № 1189 та від 25.12.2008 № 1283» (далі - Порядок). Даний Порядок надійшов на погодження до Державної регуляторної служби України 27-28 квітня 2015 р. і наразі перебуває на розгляді.

Проект Порядку передбачає значне розширення переліку звітності щодо показників діяльності оператора, провайдера телекомунікацій у порівнянні з існуючою процедурою, передбаченою діючими регуляторними актами: «Положенням про звітність на ринку телекомунікацій», затвердженого Рішенням НКРЗ від 04.11.2008 № 1189 та «Про затвердження форм звітності та інструкцій щодо їх заповнення», затвердженого Рішенням НКРЗ від 25.12.2008  № 1283.

Прийняттю вказаного рішення передувало обговорення проекту за участю ряду інститутів громадянського суспільства, в тому числі ІнАУ. Зокрема, ІнАУ направила листа до НКРЗІ №24 від 16.02.2015 «Щодо проекту змін до порядку звітності на ринку телекомунікацій» (див. додаток 1), у якому пропонувалося накласти мораторій на прийняття нових регуляторних актів, які передбачають додаткові витрати ресурсів суб'єктів господарювання, громадян та держави, без детального обґрунтування позитивних наслідків, а також було звернуто увагу регулятора на те, що проект безпідставно відносить до телекомунікаційних послуг «IP-транзит (мережевий транзит, глобальний IP)» та «доступ до точок обміну IP трафіком (включаючи платний піринг)».

Представники ІнАУ також брали участь у нараді з обговорення проекту Порядку звітності операторів, провайдерів телекомунікацій, яка відбулась 26.03.2015 в НКРЗІ, на якій нами були надані пропозиції конкретних змін до даного документу (див. додаток 2).

На жаль, переважна частина наших зауважень не була врахована у прийнятому 21.04.2015 р. проекті Порядку.

Ми вважаємо, що Порядок у тому вигляді, в якому він надійшов на погодження до Державної регуляторної служби України, суперечить принципам державної регуляторної політики, наведеним у ст. 4 Закону України Про засади державної регуляторної політики                  у сфері господарської діяльності, а саме адекватності, ефективності і прозорості, оскільки:

·         відсутня відповідність даного регуляторного акту потребі у вирішенні  існуючої проблеми оцінки стану вітчизняного ринку телекомунікацій з використанням прийнятих у світі показників;

·         не забезпечене досягнення максимально можливих позитивних результатів від впровадження даного регуляторного акту при мінімально необхідних витратах ресурсів суб'єктів господарювання;

·         не забезпечене врахування громадської думки, зокрема зауважень та пропозицій, наданих у  встановленому  законом порядку господарськими об'єднаннями.

З огляду на зазначене, звертаємось до Вас з проханням:

·         відмовити НКРЗІ у погодженні рішення «Про затвердження Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації і визнання такими, що втратили чинність, рішень НКРЗ від 04.11.2008 № 1189 та від 25.12.2008 № 1283»;

·         сприяти скороченню кількості надлишкових показників звітності і, відповідно, скороченню необхідних для їх підготовки витрат ресурсів суб'єктів господарювання та впровадженню звітності лише за показниками, які використовує для ІКТ-сфери Міжнародний союз електрозв'язку у звітах на офіційному веб-сайті за адресою www.itu.int/net4/itu-d/icteye;

·         організувати нараду з обговорення Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації для врахування зауважень, наданих представниками операторів/провайдерів телекомунікацій.

ІнАУ зі свого боку готова надати додаткові пропозиції щодо впровадження звітності лише за показниками, які використовує для ІКТ-сфери Міжнародний союз електрозв'язку.

Додатки (першому адресату):

1. Копія листа ІнАУ №24 від 16.02.2015 НКРЗІ щодо проекту змін до порядку звітності
на ринку телекомунікацій
;

2. Пропозиції змін до проекту Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації і визнання таким, що втратило чинність, на нараді НКРЗІ 26.03.2015.

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                      О.Федієнко

 

 

 

 

Додаток_2_-_Порівняльна_таблиця.docx 58.47 KB
Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.