Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Відкритий лист №36 від 27.02.2015 щодо статусу об’єднань юридичних осіб для здійснення представницьких функцій

Голові Верховної Ради України

Головам депутатських фракцій і груп

Голові Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики

Голові Комітету Верховної Ради України з питань бюджету

Голові Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції

Голові Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції 

Народним депутатам України

Вих. № 36

від 27 лютого 2015 р. 

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

 щодо статусу об’єднань юридичних осіб для здійснення представницьких функцій

 

28 грудня 2014 року Верховною Радою України було внесено зміни до Податкового кодексу України, якими суттєво звужено перелік установ та організацій, які не є платниками податку на прибуток. Відповідно до цих змін платниками податку на прибуток з усіх видів надходжень стали, зокрема, об’єднання юридичних осіб для здійснення представницьких функцій (наприклад, бізнесові асоціації, які не здійснюють господарської діяльності та утримуються за рахунок членських внесків засновників).

Втім, відповідно до законодавства України усі вказані організації не мають на меті отримання прибутку, тому не можуть бути платниками податку на прибуток. Крім того, позбавлення вказаних організацій громадянського суспільства пільг зі сплати податку на прибуток суперечить Рекомендаціям Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам стосовно правового статусу неурядових організацій в Європі № СМ/Rec(2007)14.

Наслідками дії вказаних новацій Податкового кодексу стане зменшення спроможності організацій громадянського суспільства реалізовувати мету їх діяльності. В умовах скорочення фінансових можливостей державного та місцевого бюджетів та загальної економічної кризи невиконання організаціями громадянського суспільства їх функцій призведе до додаткового соціального тиску на державу та підвищення соціальної напруги в суспільстві.

З метою відновлення переліку організацій, які не є платниками податку на прибуток, відповідно до попередньої редакції Податкового кодексу України, скасування дискримінаційних податкових умов щодо господарської діяльності неприбуткових організацій, зменшення податкового навантаження на благодійну допомогу до рівня 2014 року, а також усунення неточностей у правовому регулюванні режиму неприбутковості, які виникли в результаті внесення змін до Податкового кодексу України Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 року групою Народних депутатів України зареєстровано законопроект №2049 від 05.02.2015 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування неприбуткових організацій)».

Інтернет Асоціація України закликає Верховну Раду України підтримати положення цього законопроекту в рамках проекту закону про внесення змін до Податкового кодексу України.

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                                  Т.Попова

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.