Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №31 від 19.02.2015 Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва щодо Проекту Закону про ліцензування певних видів господарської діяльності №0934 від 27.11.2014

Заступнику голови Комітету Верховної Ради України
з питань промислової політики та підприємництва
Кужель О.В.

 

 

Вих. №31

від 19 лютого 2015 року

 

Щодо Проекту Закону про ліцензування певних видів господарської діяльності №0934 від 27.11.2014

 

Шановна Олександро Володимирівно!

Інтернет Асоціація України (далі - ІнАУ), яка об'єднує 180 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та висловлює вдячність за конструктивну співпрацю і врахування думки учасників ринку телекомунікацій України при підготовці проекту Закону України №4743 від 18.04.2014 та №0934 від 27.11.2014 «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». Наразі законопроект №0934 від 27.11.2014 (далі - Законопроект) перебуває на етапі підготовки до повторного другого читання.

Законодавчі зміни у цій сфері, як свідчить Пояснювальна записка до Законопроекту, зумовлені необхідністю суттєвого скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, та імплементації способів ліцензування, визначених Угодою про асоціацію між Україною та Європейським союзом і його державами-членами.

Ми підтримуємо декларовану мету Законопроекту щодо необхідності суттєвого скорочення кількості видів господарської діяльності що підлягають ліцензуванню, і відповідного зменшення регуляторного тиску на бізнес з боку держави згідно з принципами європейського законодавства. Але, на жаль, змушені констатувати, що Ваші пропозиції та поправки до другого читання Законопроекту №22 та №202 стосовно ліцензування діяльності у сфері телекомунікацій не лише не сприяють досягненню декларованої мети Законопроекту, але несуть небезпеку зворотного ефекту, а саме суттєвого розширення видів діяльності у галузі телекомунікацій, які будуть підлягати ліцензуванню у разі прийняття цих пропозицій, та збільшенню регуляторного тиску на бізнес з боку держави.

Пропоноване поправкою №202 внесення доповнення частини сьомої статті 42 Закону України «Про телекомунікації» пунктом 5 такого змісту: «діяльність у сфері телекомунікацій, користування радіочастотним та номерним ресурсом» фактично розширює визначений Законом України «Про телекомунікації» конкретний перелік 4-х видів діяльності у сфері телекомунікацій, які підлягають ліцензуванню, на будь-яку сферу діяльності на ринку телекомунікацій, зокрема і на послуги доступу до мережі Інтернет, які сьогодні не підлягають ліцензуванню в Україні і які не ліцензуються у країнах Європейського союзу.

Задля приведення у відповідність положень Законопроекту до його декларованої мети просимо Вас про такі зміни до пропонованих Вами поправок до другого читання Законопроекту відповідно до ст. 124 Регламенту Верховної Ради України:

·        виключити з поправки №202 позицію щодо доповнення частини сьомої статті 42 Закону України «Про телекомунікації» пунктом 5 такого змісту: «діяльність у сфері телекомунікацій, користування радіочастотним та номерним ресурсом»;

·        виключити з поправки №22 позицію «7) діяльність у сфері телекомунікацій, користування радіочастотним та номерним ресурсом» або викласти її наступним чином: «7) діяльність у сфері телекомунікацій, яка ліцензується відповідно до ст. 42 Закону України «Про Телекомунікації».

 

Висловлюємо надію, що завдяки Вашим зусиллям Верховна Рада України восьмого скликання зможе забезпечити ефективну законодавчу підтримку вимог українського суспільства і бізнесу щодо реформування української економіки у напрямі до європейських підходів дерегуляції, зокрема і в сфері телекомунікацій.

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                          Т.Попова

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.