Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №234 від 16.12.2014 АМКУ про залучення Київської міської ради VIІ-го скликання до справи №136-26.13/388-12

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                             

 

 

В.о. Голови Антимонопольного комітету України

Бараш М.Я.

03035, м. Київ, вул. Урицького, 45

 

 

Копія: Голові Постійної комісії Київської міської

ради з питань транспорту та зв’язку

Піковському І.О.

01001, вул. Хрещатик, 36  

 

 

 

Вих. №234

Від «16» грудня 2014 р.

 

 

Про залучення Київської

міської ради VIІ-го скликання

до справи №136-26.13/388-12

 

 

Шановний Миколо Яковичу!

 

В Антимонопольному комітеті України здійснюється розгляд справи №136-26.13/388-12 за ознаками вчинення Київською міською радою порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді створення умов для вчинення КП «Київжитлоспецексплуатація» порушень законодавства при встановленні тарифів на розміщення телекомунікаційних мереж у будинках комунальної власності.

Зацікавленою стороною у справі виступає Інтернет Асоціація України (ІнАУ) і ТОВ «Київські телекомунікаційні мережі», яке залучене до участі у справі в якості третьої особи.

Предметом спору є рішення Київської міської ради (попереднього, VI скликання) від 14.07.2011 №378/5765 «Про питання впорядкування діяльності суб’єктів господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій» (надалі – Рішення), згідно з яким:

- комунальному підприємству «Київжитлоспецексплуатація» доручено здійснювати координацію розміщення телекомунікаційних мереж у житлових та нежитлових будівлях комунальної власності та укладати договори сервітуту;

- встановлено, що плата за розміщення телемереж щомісячно у формі попередньої оплати має перераховуватися суб’єктами господарювання на поточний рахунок КП «Київжитлоспецексплуатація» з розподілом суми отриманих платежів між КП «Київжитлоспецексплуатація» (75%) та підприємствами комунальної власності територіальних громад районів – балансоутримувачами (25%);

- доручено КП «Київжитлоспецексплуатація» розробити та погодити з КМДА тарифи на розміщення телекомунікаційних мереж у житлових на нежитлових будівлях комунальної власності.

 

На виконання Рішення, КП «Київжитлоспецексплуатація» розробило та після погодження з Головним управлінням цінової політики КМДА (від 23.08.2011 № 97) затвердило тариф на послугу розміщення телекомунікаційних мереж у житлових будівлях комунальної власності для суб’єктів господарювання (за кожну квартиру, що знаходиться у житловій будівлі комунальної власності) у розмірі 0,60 грн (з ПДВ) за місяць.

Однак, як вбачається з «Розрахунку тарифу», розробленого і затвердженого КП «Київжитлоспецексплуатація» при погодженні з Головним управлінням цінової політики КМДА, базові витрати КП «КЖСЄ» на послугу розміщення ТК-мереж складають 0,125 грн на одну квартиру, або 0,15 грн (з ПДВ). За поясненнями розробників, така сума встановлена, виходячи із планових витрат КП «КЖСЄ» та кількості квартир у житлових будівлях комунальної власності м. Києва.

Об’єктивно ці базові витрати не повинні зазнавати значних корегувань, адже житловий фонд м. Києва збільшується майже виключно за рахунок приватних замовників (інвесторів), а новобудови не відносяться до об’єктів комунальної власності, на яких саме поширюється дія Рішення. До того ж відновлювальні (ремонтні) роботи на елементах інфраструктури будинків всіх форм власності виконуються, як правило, операторами за власні кошти, а не балансоутримувачами.

За таких обставин, затверджений КП «Київжитлоспецексплуатація» тариф у розмірі
0,60 грн. (з ПДВ) за місяць за кожну квартиру, що знаходиться у житловій будівлі комунальної власності, на думку учасників регіонального ринку телекомунікаційних послуг, є економічно необґрунтованим.

 

Відкриттю справи № 136-26.13/388-12 передувало дослідження в Антимонопольному комітеті України і за його результатами - надання Київській міській раді Рекомендацій від 26.10.2011 № 20 «Про запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції», відповідно до яких Київрада (КМДА) мала вжити, зокрема, таких заходів:

1. Переглянути встановлений у п. 1 Рішення механізм розподілу суми отриманих платежів, згідно з яким 75% суми спрямовується за напрямками, що не пов’язані із забезпеченням розміщення телекомунікаційних мереж;

2. Вжити заходів для встановлення тарифів за розміщення телекомунікаційних мереж на економічно обґрунтованому рівні;

3. Остаточно визначитися з виключним переліком житлових об’єктів комунальної власності, на які має поширюватися дія Рішення;

4. Надати проект рішення Київради щодо зміни Рішення на погодження до Київського міського територіального відділення АМКУ.

 

Рекомендації АМКУ Київрадою VI-го скликання виконано не було, і КП «КЖСЄ» продовжує нав’язувати операторам фактично нелегітимний тариф, що не тільки завдає їм прямих матеріальних збитків, але й через правову невизначеність спірних пунктів Рішення (разом з тарифом) протягом тривалого часу створює несприятливі умови для діяльності операторів телекомунікацій щодо обслуговування обладнання телемереж, ремонту та модернізації.

 

Враховуючи, що приведення Рішення (у тому числі тарифу на послугу розміщення телекомунікаційних мереж у житлових будівлях комунальної власності) у відповідність до вимог законодавства про захист економічної конкуренції наразі покладається на Київську міську раду VIІ-го скликання, керуючись статтею 40 Закону України «Про захист економічної конкуренції», Інтернет Асоціація України та ТОВ «Київські телекомунікаційні мережі» направляють Антимонопольному комітету України

 

КЛОПОТАННЯ

про проведення Комітетом всіх передбачених законодавством процесуальних дій щодо залучення до справи № 136-26.13/388-12 Київської міської ради VIІ-го скликання.

Просимо відповідь на це клопотання надіслати на адресу Інтернет Асоціації України та на адресу ТОВ «Київські телекомунікаційні мережі»: 02660, м.Київ, вул.Магнітогорська, 1 (3-й поверх).

 

 

Одночасно інформуємо, що, за ініціативою галузевих асоціацій та підприємств - учасників ринку ІТ-послуг, налагоджено співпрацю з профільною постійною комісією Київради з питань транспорту та зв’язку, з метою розробки адекватної методики розрахунку та встановлення економічно обґрунтованого тарифу на послугу розміщення телекомунікаційних мереж у житлових будівлях комунальної власності, а також справедливого механізму розподілу зібраних цільових коштів, що створить сприятливі умови для розвитку регіональному ринку ІТ–послуг, включаючи послуги фіксованого та мобільного зв’язку, та дозволить усунути штучні перешкоди в законній діяльності операторів телекомунікацій.

 

 

 

 

 

З повагою,

 

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                               Т. Попова

 

 

 

 

Директор

ТОВ «Київські телекомунікаційні мережі»                                                     О. Гнидюк

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.