Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №127/1-4 від 21.07.2014 щодо підтримки проекту ЗУ №4150а від 23.06.14 р. «Щодо змін до деяких законів України щодо дерегулювання діяльності з надання програмної послуги та удосконалення державного регулювання діяльності провайдерів програмної послуги

Голові Комітету Верховної Ради України
з питань свободи слова та інформації

Томенко М.В.

 

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань бюджету

Гєллєру Є.Б.

 

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією

Чумак В.В.

 

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань європейської інтеграції

Немирі Г.М.

 

 

Вих № 127/1-4

від 21 липня 2014 р.

 

Щодо підтримки проекту Закону України №4150а від 23.06.2014 р. «Щодо змін до деяких законів України щодо дерегулювання діяльності з надання програмної послуги та удосконалення державного регулювання діяльності провайдерів програмної послуги»

 

 

Шановний Миколо Володимировичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує понад 150 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, висловлює Вам свою повагу і звертається з наступним.

Для ознайомлення Комітетам Верховної Ради України надано проект Закону України №4150а від 23.06.2014 р. «Щодо змін до деяких законів України щодо дерегулювання діяльності з надання програмної послуги та удосконалення державного регулювання діяльності провайдерів програмної послуги (далі - законопроект).

ІнАУ в цілому підтримує даний законопроект. Разом з тим просимо Вас при його розгляді на засіданні Комітету рекомендувати внести до нього наступні зміни:

 

1. З метою попередження можливості встановлення Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення Переліку адаптованих програм, зокрема «Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і ретрансляція яких на території України не обмежується згідно з частиною 1 статті 42», доповнити частину 1 статті 42 Закону України «Про телебачення та радіомовлення» реченням «Перелік адаптованих програм Національною радою не встановлюється»:

Ст. 42 ч. 1. Ретрансляція телерадіопрограм та передач, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення, на території України не обмежується.

Перелік адаптованих програм Національною радою не встановлюється.

Порядок ретрансляції регулюється цим Законом.

 

2. Доповнити ст. 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» нормою про покладання відповідальності за дотримання авторських прав у разі надання універсальної програмної послуги виключно на постачальників контенту:

Ст 9. Провайдер зобов'язаний забезпечити усім абонентам можливість отримання програм універсальної програмної послуги та включити такі програми до всіх пакетів програм.

Для розповсюдження програм універсальної програмної послуги провайдер не зобов'язаний укладати договори з відповідними телерадіоорганізаціями.

Відповідальність за дотримання авторських прав у разі надання універсальної програмної послуги покладається виключно на телерадіоорганізації.

 

3. Доповнити ст. 11 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» нормою про відміну державного регулювання тарифів за користування універсальною програмною послугою:

Ст 11. Провайдер програмної послуги самостійно, виходячи з ринкового попиту, встановлює розмір абонентної плати за різні пакети програм та інші інформаційні послуги, в тому числі розмір абонентної плати за користування універсальною програмною послугою. Державному регулюванню підлягає виключно розмір абонентної плати за користування універсальною програмною послугою.

 

Також інформуємо Вас про те, що ІнАУ вважає дискусійною тезу щодо тимчасової заборони ретрансляції телерадіопрограм лише для каналів, які не мають ліцензії на мовлення України та ЄС, без рішення суду.

 

 

 

 

З повагою,

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                              Т. Попова

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.