Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №109 від 26.06.2014 НКРЗІ щодо вимог ВАТ "Укртелеком" від операторів виконання перевірки кабельної каналізації електрозв'язку та складання відповідних актів

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України

Семенченку А.І.

 

 

 

 

Вих. №109

від «26» червня 2014 року

 

 

Шановний Андрію Івановичу!

 

Інтернет Асоціація України, яка об’єднує понад 150 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

Від Членів ІнАУ останнім часом надходять сигнали про те, що при укладанні угод на послуги з підготовки і видачі технічних умов (далі - ТУ) та погодженні проектів, які надаються філіями ВАТ «Укртелеком», представники ВАТ «Укртелеком» вимагають від операторів виконання перевірки кабельної каналізації електрозв’язку (далі - ККЕ) та складання відповідних актів.

Зокрема, технічні Умови на прокладання волоконно-оптичного кабелю, які були видані у червні поточного року Київською міською філією ПАТ «Укртелеком», містять наступний пункт: «З метою упорядкування проходження кабелів Замовника в каналах ККЕ та оптимізації трас прокладання кабелю, на етапі розроблення робочого проекту пропонується спільно з Замовником або з залученням Замовником підрядної організації обстежити траси прокладання кабелю зі складанням актів обстеження оглядових пристроїв та каналів кабельної каналізації. Результати такого обстеження беруться за онову при складанні проекту та виконавчого креслення» (див. Додаток, п.8.3). 

Ми вважаємо, що вимога ВАТ «Укртелеком» щодо виконання перевірки каналів ККЕ операторами телекомунікацій є порушенням «Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку», затверджених Рішенням НКРЗІ від 23.08.2012 р. № 428, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12.09.2012 р. за № 1571/21883 (далі - Правил). Зокрема, пункт 2.3 Правил містить виключний перелік випадків, коли Постачальник має право відмовити Замовнику у видачі ТУ, і в цьому переліку немає умови перевірки ККЕ чи опису кабелів, які перебувають в оренді. Крім того, пункт 3.1. Правил містить норму, яка забороняє Постачальнику включати до договору умови, які передбачають покладання робіт на Замовника.

Таким чином, вимоги з боку ВАТ «Укртелеком» щодо виконання операторами телекомунікацій перевірки ККЕ та складання відповідних актів, на нашу думку, є порушенням умов та правил здійснення  підприємницької діяльності у сфері телекомунікації та мають на меті отримання ВАТ «Укртелеком» необґрунтованих ринкових переваг перед іншими суб’єктами господарювання у сфері телекомунікацій.

Просимо Вас, в плані забезпечення державного нагляду за додержанням суб'єктами ринку законодавства про телекомунікації відповідно до п.10 ст.3 «Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації», затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 р. 1067/2011 (далі - Положення), провести перевірку зазначених фактів, та, при їх підтвердженні, застосувати в установленому законодавством порядку, відповідно до ст. 6 Положення, адміністративне стягнення до ВАТ «Укртелеком» за порушення ним умов та правил здійснення  підприємницької діяльності у сфері телекомунікацій.

 

Додаток: витяг з технічних Умов на прокладання волоконно-оптичного кабелю, які були видані у червні поточного року Київською міською філією ПАТ «Укртелеком», на 1 арк.

 

 

 

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                     Т.Попова

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.