Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №107/2 від 25.06.2014 НКРЕ щодо доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до об’єктів енергетичного комплексу

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

ТІТЕНКУ С.М. 

 

 

 

Вих. № 107/2

від «25» червня 2014 р.

 

Щодо доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до об’єктів енергетичного комплексу

 

Шановний Сергію Михайловичу !

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 150 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

Стрімкий розвиток технологій, а також зростання споживацького попиту на телекомунікаційні послуги, необхідність забезпечення безперешкодного доступу споживача до таких послуг, вимагає на сьогодні адекватного державного регулювання питань доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до об’єктів міської інфраструктури та електроенергетичних комплексів та споруд для проведення відповідних робіт з розташування, модернізації та експлуатації телекомунікаційних мереж .

Особливості розташування інфраструктури телекомунікаційних мереж передбачають використання об’єктів електроенергетичного комплексу, які в національному законодавстві чітко не регламентовані, що значно стримує розвиток телекомунікацій, створює конфліктні ситуації між операторами, провайдерами телекомунікацій та представниками органів обленерго на місцевому рівні.

Зазвичай, умови та порядок доступу оператора, провайдера телекомунікацій до об’єктів енергетичного комплексу в різних регіонах має відмінності, як розміром плати так і переліком документів дозвільного характеру, хоча природа таких взаємовідносин має тотожні риси і не містить регіональних особливостей.

Можливими механізми подолання наявних нині проблем є:

1.    Спрощення процедури розміщення телекомунікаційного обладнання в приміщеннях загального користування, технічних приміщеннях багатоквартирних жилих будинків різних форм власності шляхом встановлення єдиних правил.

2.    Удосконалення процесу укладення договорів енергопостачання між обленерго та операторами, провайдерами телекомунікацій шляхом розроблення типових договорів.

3.    Організації спільного підвісу кабелів зв’язку на електричних опорах та укладення відповідних договорів, в тому числі встановлення прозорого єдиного механізму ціноутворення послуг в відповідному сегменті ринку.

4.    Вдосконалення нормативного регулювання споживання електричної енергії суб'єктами господарювання, що надають телекомунікаційні послуги мешканцям багатоквартирних житлових будинків, з метою його спрощення безоблікового споживання по потужності обладнання.

5.    Спрощення нормативного регулювання використання земель комунальної та іншої власності при будівництві наземних та підземних кабельних ліній зв’язку.

 

З метою вирішення нагальних для галузі питань, просимо організувати спільну нараду за участю представників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, а також представників провідних асоціацій галузі зв’язку, а також операторів та провайдерів телекомунікацій.

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                     Т. Попова

 

 

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.