Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист Прем’єр-міністру України п. Тимошенко Ю.В. № 444 від 09.04.08 р. з копіями Голові ДПА України, Голові Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики щодо удосконалення системи адміністрування податку на додану вартість

Прем’єр-Міністру України

п. Тимошенко Ю.В.

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

 

 

Копія: Голові Державної податкової адміністрації України

п. Буряку С. В.

04655, м. Київ, Львівська площа, 8

 

 

Копія: Голові Комітету Верховної Ради України

з питань податкової та митної політики

п. Терьохіну С.А.

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5

 

 

 

 
Вих. № 444
Від 09.04.08 р.

 

 

 

Щодо удосконалення системи адміністрування

податку на додану вартість

 

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) та Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) , що об’єднують більше 120-ти компаній галузі інформаційних технологій та телекомунікацій (виробників та дистриб’юторів комп’ютерів, роздрібні мережі та системних інтеграторів, операторів та провайдерів інтернет-доступу), реалізовуючи свою статутну мету та представляючи законні інтереси своїх членів, звертаються до повноважних органів з метою донести інформацію про можливі наслідки виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2008 р. № 262-р «Про заходи щодо удосконалення системи адміністрування податку на додану вартість».

 

Удосконалення адміністрування податку на додану вартість (ПДВ) має створити умови для прозорого стягнення та повернення цього податку. Представники інформаційно-комунікаційного ринку підтримують спрощення адміністрування ПДВ та вдосконалення податкового законодавства. Однак інновації, викладені в розпорядженні КМУ № 262-р «Про заходи щодо удосконалення системи адміністрування податку на додану вартість», у запропонованій редакції, не зможуть вирішити проблему, а навпаки створять перепони для розвитку бізнесу та ускладнять роботу податкової адміністрації.

 

Після реалізації запропонованих в розпорядженні кроків, підприємства будуть змушені надавати інформацію про кожний акт продажу своїх товарів та послуг, що в масштабі всієї країни стає економічно недоцільним, оскільки для обробки податковими органами такої кількості інформації необхідна серйозна технічна база та відповідне програмне забезпечення, що в свою чергу призведе до підвищення витрат на утримання податкової інспекції. В той же час, фінансово-економічне обґрунтування підвищення витрат на адміністрування ПДВ відсутнє.

 

Слід зазначити, що інформація, яка буде передаватися в податкову інспекцію, має бути захищеною від несанкціонованого доступу сторонніх осіб, однак Закон України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» не діє, а закону про захист персональних даних взагалі не існує. Тому виникає серйозна загроза витоку комерційної інформації та персональних даних з цієї системи. Вже зараз є серйозна проблема нелегального розповсюдження баз даних податкових інспекцій та інших державних органів. Подальше накопичення комерційної інформації в державних органах, без відповідної системи захисту, призведе до погіршення конкуренції на ринку та поглибить проблему несанкціонованого доступу до персональних даних громадян України.

 

Крім того, нововведення щодо удосконалення системи адміністрування ПДВ призведе до подорожчання послуг, товарів та продуктів, оскільки виконання норми цього закону несе додаткові витрати для бізнесу. Серед членів ІнАУ та АПІТУ є компанії, що обслуговують сотні тисяч користувачів, і доповнення декларації податкового кредиту та податкових зобов'язань з урахуванням кожного контрагента щомісяця суттєво збільшить навантаження на бухгалтерії компаній, що неодмінно відіб’ється на кінцевій вартості для споживачів.

 

З урахуванням вищезазначеного, Інтернет Асоціація України, Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) та інші профільні об’єднання галузі інформаційно-комунікаційних технологій закликають Кабінет Міністрів України відмінити дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2008 р. № 262-р «Про заходи щодо удосконалення системи адміністрування податку на додану вартість» як такого, що ускладнить систему адміністрування ПДВ та призведе до уповільнення розвитку економіки України.

 

Також ІнАУ та АПІТУ звертаються до повноважних органів з проханням відмінити дію наказу Державної податкової адміністрації України від 17.03.2008 р. №159 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 березня 2008 р. за № 224/14915).

 

Просимо надати відповідь у встановлені законодавством строки на адресу: 01025, м. Київ, вул. О. Гончара, 15/3, оф. 22, а також в копії на адресу: 04116, м. Київ, буд. 3, Кубик-центр,  оф. 208.

 

 

 

 

Виконавчий директор ІнАУ                                                    Сергій Малихін

 

 

Генеральний директор АПІТУ                                               Юрій Пероганич

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.