Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 208 Першому віце-прем'єр-міністру України Турчинову О.В. стосовно ситуації з переглядом Антимонопольним комітетом України свого рішення від 25.05.2009 р. щодо ринкового становища операторів мобільного зв’язку

Першому віце-прем'єр-міністру України

Турчинову Олександру Валентиновичу

 

 

 

 
 
 
 
 
Вих. № 208
від 26.11.2009 р.
 
Щодо ситуації з переглядом Антимонопольним комітетом України свого рішення від 25.05.2009 р. щодо ринкового становища операторів мобільного зв’язку.
 

 

Шановний Олександре Валентиновичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), виконуючи свою статутну мету та представляючи законні інтереси більш ніж 90 телекомунікаційних компаній, даним листом висловлює своє занепокоєння затримкою розгляду Антимонопольним комітетом України справи про визначення становища операторів мобільного і фіксованого зв’язку на ринку «інтерконекту».

Учасники українського ринку телекомунікацій, та зокрема члени Інтернет Асоціації України, покладали свої сподівання на те, що розпорядження Антимонопольного комітету України від 25.05.2009 р., яким вісім операторів телекомунікацій визнавалися монополістами на ринку завершення телефонних з’єднань, мало покласти край зловживанням своїм монопольним становищем найбільшими операторами зв’язку.

Але 3 червня на офіційному веб-сайті АМКУ з’явилась інформація про те, що Комітет розпочав справу про перегляд свого рішення щодо ринкового становища операторів мобільного зв’язку, і що дія розпорядження Комітету від 25.05.2009 р. щодо монопольного становища на ринку завершення телефонних з’єднань призупиняється до закінчення справи. Підставою для цього стали відповідні клопотання ЗАТ «Український мобільний зв’язок» та ЗАТ «Київстар Дж. Ес. Ем.», які надійшли до Комітету 02.06.2009 р. Згідно повідомленню на офіційному веб-сайті АМКУ, своє звернення ці компанії мотивували тим, що під час прийняття розпорядження Комітету не були враховані істотні обставини.

Ми зверталися до голови АМКУ (наш вих Вих. № 141 від 31.08.2009 р.) з проханням надати інформацію про те, чи були виявлені Комітетом ці істотні обставини, а також проінформувати про хід здійснення провадження з перегляду розпорядження Комітету від 25.05.2009 р. та про очікуваний термін його завершення. Також ми просили надати роз’яснення про порядок відновлення дії чи відміни призупиненого розпорядження Комітету від 25.05.2009 р. за результатами справи.

На жаль, у відповіді АКМУ (наш вх. № 112 від 29.09.09 р.) ми не отримали інформації ані щодо виявлених Комітетом істотних обставин, ані щодо очікуваних термінів завершення провадження.

Така затримка з прийняттям рішення створює умови невизначеності на ринку «інтерконекту», а також сприяє зловживанням своїм положенням з боку домінуючих операторів та неможливості НКРЗ виконувати регулюючі функції.

Просимо Вас розібратися в даній справі, провести відповідну нараду та визначити терміни вирішення питання. Також просимо проінформувати нас про прийняті рішення. Сподіваємось на Вашу підтримку.

 

 

З повагою та надією на порозуміння,

Виконавчий директор ІнАУ                                              Володимир Куковський

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.