Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 167/01,02 від 01.10.09 р. Голові НКРЗ Колобову С.О. та Начальнику ДІЗ Ткаченку М.М. стосовно надання роз’яснень з питань повноважень Державної інспекції зв’язку та її посадових осіб

 

Голові Національної комісії

з питань регулювання зв’язку України
Колобову С.О.
вул. Солом’янська, 3, м. Київ, 03110

_____________________________________

Копія:
Начальнику Державної інспекції зв’язку
Ткаченку М.М.
пр.  Перемоги, 15-й км,
м. Київ, 03179

Вих. № 167/01-02
від  01.10 2009 р.


Щодо надання роз’яснень з питань повноважень  Державної інспекції зв’язку та її посадових осіб

 

Шановний Миколо Миколайовичу!

Дякуємо Вам за надані листи-відповіді Державної інспекції зв’язку (далі - ДІЗ) №1593/02/11  від  09.09.2009 року та   №1589/02/11  від  09.09.2009 року про надання роз’яснень  з питань щодо повноважень  Державної інспекції зв’язку та її посадових осіб в частині проведення вимірювань параметрів телекомунікаційних мереж та при здійснення функцій державного нагляду у сфері користування радіочастотним ресурсом у смугах частот загального користування повідомляємо наступне.

Відмітимо, що рівність умов діяльності у сфері телекомунікацій та радіочастотного ресурсу ми вбачаємо і в рівному доступі органів державної влади, суб’єктів ринку телекомунікацій та інших суб’єктів господарювання до інформації щодо повноважень НКРЗ, ДІЗ та повноважень відповідальних посадових осіб вказаних органів. Однозначне роз’яснення положень нормативних актів з питань компетенції НКРЗ у сфері телекомунікації і радіочастотного ресурсу, зроблене видавником, сприяло б забезпеченню  ефективного   користування телекомунікаційним і   радіочастотним ресурсом України в інтересах усіх категорій користувачів.

На жаль, зазначені листи-відповіді не надали вмотивованих і достатньо обґрунтованих відповідей на питання, які були підняті нами у зверненнях №139/01 та №140/02 від 31.08.2009 року «Щодо надання роз'яснень». Враховуючи те, що  ДІЗ - орган, який підконтрольний НКРЗ і перебуває в її управлінні, то цілком логічним виглядає прохання про отримання  уточненої   інформації - роз’яснення від НКРЗ.

                             Керівництво ДІЗ, посилаючись на Інструкцію про порядок взаємодії Державної                                                  інспекції зв'язку, Українського державного центру радіочастот та органів внутрішніх справ України з питань запобігання, виявлення та припинення порушень законодавства в галузі зв'язку (далі - Інструкція), затвердженої Рішенням НКРЗ №1065 від 10.06.2008, наказом Міністерства внутрішніх справ України №283 від 10.06.2008 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 липня 2009 р. за №630/15321, повідомляє, що «у разі виявлення факту бездозвільної експлуатації РЕЗ/ВП та з метою з'ясування особи порушника, припинення порушення законодавства ДІЗ може брати участь у проведенні перевірок в т.ч. щодо осіб, що є

власниками/орендодавцями будівель на території яких встановлено та протизаконно експлуатується РЕЗ/ВП, що включають в себе  з'ясування обставин щодо власника відповідного РЕЗ/ВП». Таке трактування нормативного акту   викликає ряд наступних питань, зокрема:

1. Які саме  заходи мають право здійснювати посадові особи ДІЗ щодо виявлення РЕЗ та ВП, що установлюються та експлуатуються без належних дозвільних документів?

2. Які заходи можуть проводити  спільні координаційні комісії та/чи оперативні групи для з'ясування обставин щодо власника відповідних  РЕЗ/ВП, які встановлено та протизаконно експлуатуються?

3. Які заходи можуть проводити  спільні координаційні комісії та/чи оперативні групи щодо відповідних РЕЗ/ВП, які встановлено та протизаконно експлуатуються?

4. Якими  нормативними актами передбачено можливість проведення перевірок щодо осіб, що є власниками/орендодавцями будівель, на території яких встановлено та протизаконно експлуатується РЕЗ/ВП?

Будемо вдячні за плідну співпрацю та надані обґрунтовані відповіді на зазначені у зверненні запитання, які міститимуть посилання на законодавчі та нормативні акти із відповідними реквізитами.

 

 

 

З повагою,

Виконавчий директор ІнАУ                                                        Володимир Куковський

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.