Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 172 від 01.11.2010 Голові Національної комісії з питань регулювання зв’язку України щодопитань використання абонентських РЕЗ

Голові Національної комісії з питань регулювання зв’язку України

п. Олейнику В.Ф.

03110, м. Київ, вул. Солом’янська, 3

 

 

      Вих. №172

      від 01.11.2010р.

 

 

     Щодо питань використання абонентських РЕЗ

 

 

Шановний Володимире Филимоновичу!

 

Користуючись нагодою, висловлюємо свою повагу Вам та очолюваній Вами Національній комісії з питань регулювання зв’язку України та звертаємось з метою надання пропозиції з приводу наступного.

Відповідно до ст.ст. 6 та 19 Конституції України, органи державної влади, місцевого самоврядування чи їх посадові особи повинні діяти лише відповідно, у межах та у спосіб, що прямо передбачені Конституцією чи законами України.

Відповідно до ст.19  Закону України «Про телекомунікації» та ст.18 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Державна інспекція зв’язку (далі - ДІЗ) створюється у складі Національної комісії з питань регулювання зв’язку (далі – НКРЗ) з метою здійснення державного нагляду за дотриманням вимог законодавства суб’єктами ринку телекомунікацій та користувачами радіочастотного ресурсу України.

Як відомо, ДІЗ спільно з УДЦР проводить перевірки користувачів радіочастотного ресурсу у відповідності до Порядку здійснення державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України у смугах частот загального користування та Інструкції  про  порядок  взаємодії  Державної інспекції  зв'язку,  Українського державного центру радіочастот та органів внутрішніх справ України з питань  запобігання,  виявлення та  припинення   порушень  законодавства  в  галузі  зв'язку.

Але досить часто трапляються ситуації, коли мова іде про припинення використання  ДІЗ абонентських РЕЗ, які вже працюють по технології ШПД і на які вже подані до УДЦР заяви про видачу дозволів на експлуатацію абонентських РЕЗ та реєстраційні відомості.

Також, нажаль, ІнАУ констатує той факт, що  Рішення НКРЗ №914 від 06.09.2007 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 листопада 2007 року за №1297/14564 не відповідає умовам ринку та  не працює, так як відпрацьоване без урахування пропозицій та побажань учасників ринку.   Такім чином при проведенні таких перевірок, безумовно, першу чергу страждають споживачі телекомунікаційних послуг.

Пропонуємо Вам внести зміни до Рішення НКРЗ № 914 у питанні щодо переведення усіх абонентських пристроїв, незалежно від типу використаної антени, на без дозвільну основу.

          Також інформуємо Вас, Володимире Филимоновичу, що на виконання П.1., П4. протокольного Рішення  від 28 вересня 2010 року Комітету з економічних реформ при Президенті України щодо першочергових законодавчих ініціатив у сфері дерегуляції та упорядкування сфери адміністративних послуг, вдосконалення порядку видачі, переоформлення, анулювання документів дозвільного характеру, боротьби з корупційними явищами в економіці Держави та посилення відповідальності посадових осіб державних органів та органів місцевого самоврядування за порушення законодавства у сфері підприємницької діяльності ІнАУ та УСПП створюють Міжвідомчу робочу групу для опрацювання та розробки пропозицій щодо заміни діючої дозвільної системи по використанню радіочастотного ресурсу України на систему реєстраційного типу з урахуванням досвіду європейських країн, у зв’язку з чим просимо  розглянути на Робочих групах НКРЗ з вдосконалення нормативно-правової бази щодо державного нагляду в галузі зв’язку та з питань удосконалення нормативно-правової бази щодо захисту прав споживачів послуг зв’язку вищезазначену ситуацію з залученням до розгляду представника ІнАУ  Федієнко О.П.  та спільно напрацьовані  пропозиції в діюче законодавство з урахуванням побажань операторів та учасників телекомунікаційного ринку України надати до вищезазначеної Міжвідомчої робочої групи.

 

 

 

З повагою

Голова правління ІнАУ                                                                       Попова Т.В.

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.