Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист №155 від 08.10.2010 Голові Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва щодо внесення змін до Податкового кодексу України

Голові Державного комітету України

з питань науки, інновацій і інформатизації

п. Семиноженко В.П.

 

 

 

Вих. №155

від 8 жовтня 2010 в.

 

Щодо внесення змін до Проекту Податкового кодексу України (законопроект 7101-1 від 21.09.2010) на етапі його підготовки до розгляду Верховною Радою України у другому читанні

 

Шановний Володимире Петровичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), виконуючи свою статутну мету та представляючи законні інтереси більш ніж 100-та компаній, що працюють в сфері інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), звертається до Вас з проханням про сприяння щодо внесення змін до Проекту Податкового кодексу України (законопроект 7101-1 від 21.09.2010, ініціатор Кабінет Міністрів України) на етапі його підготовки до розгляду Верховною Радою України у другому читанні.

Ми вважаємо шкідливим на сучасному етапі розвитку ринку ІКТ звуження сфери застосування спрощеної системи оподаткування у сфері діяльності з надання послуг зв’язку та у мережі Інтернет. Також ми виступаємо за проведення обґрунтованої політики в питаннях ведення податкового обліку основних засобів, зокрема стосовно запровадження прискореної амортизації засобів ІКТ, що відповідають реальним темпам морального старіння техніки, а також стосовно вмотивованого віднесення кінцевого обладнання засобів ІКТ в податковому обліку до відповідних  груп основних засобів.

З метою реалізації виваженої позиції щодо сфери застосування спрощеної системи оподаткування відносно суб’єктів малого підприємництва та запровадження прискореної амортизації засобів ІКТ, що відповідають реальним темпам морального старіння техніки, а також щодо вмотивованого віднесення кінцевого обладнання засобів ІКТ в податковому обліку до відповідних  груп основних засобів, просимо Вас ініціювати внесення відповідних законодавчих змін до ст.145 «Класифікація груп основних засобів та інших необоротних активів. Методи нарахування амортизації», ст.291 «Платники податку» та ст. 294. «Ставки податку» Проекту Податкового Кодексу (законопроект 7101-1 від 21.09.2010, ініціатор Кабінет Міністрів України). Порівняльна таблиця з конкретними пропозиціями – у додатку.

Внесення цих змін дасть змогу запобігти переходу суб’єктів малого підприємництва галузі телекомунікацій у тінь та відповідного зменшення бюджетних надходжень, а також сприятиме виправленню викривлень, які існують у питаннях ведення податкового обліку основних засобів.

Позиція щодо необхідності запровадження прискореної амортизації засобів ІКТ, що відповідають реальним темпам морального старіння техніки, підтримується Громадською радою з питань ІКТ, яка об‘єднує 25 професійних об‘єднань та громадських організацій у сфері ІКТ, та викладена у «Настановах кандидатам у Президенти України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні», які були підготовані Громадською радою з питань ІКТ у жовтні 2009 р.

 

Додаток: Порівняльна таблиця щодо пропонованих змін до проекту Податкового Кодексу України (законопроект 7101-1 від 21.09.2010, ініціатор Кабінет Міністрів України, прийнятий Верховною Радою України у першому читанні 7 жовтня 2010 р.), на 4 арк.

 

З повагою,

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                     Тетяна Попова

 

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.