Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 21/12.02.10 року Заступнику Голови Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України Чеботарьову В.П. щодо підсумків засідання українсько-американської Групи співпраці "Протидія піратству в мережі Інтернет"

Заступнику Голови Державного департаменту інтелектуальної власності

Міністерства освіти і науки України

Чеботарьову Валентину Павловичу 

 

 

 

 

 

 

Вих. №  21

від 12.02.10 р.

 

Щодо підсумків засідання українсько-американської

Групи співпраці «Протидія піратству в мережі Інтернет»

 

 

Шановний Валентине Павловичу! 

У ході засідання українсько-американської Групи співпраці з питань забезпечення виконання законодавства у сфері інтелектуальної власності «Протидія піратству в мережі Інтернет», яке відбулось 10.02.2010 р, представниками Інтернет Асоціації України (ІнАУ) були сформульовані такі пропозиції:

1. Рекомендувати Державному департаменту з питань інтелектуальної власності з метою чіткого законодавчого відокремлення обов’язків контент-провайдерів і провайдерів доступу до мережі Інтернет ініціювати визначення на законодавчому рівні поняття контент-провайдерів у вигляді змін до Закону України «Про інформацію» та «Про авторське право та суміжні права».

2. При впровадженні законодавчих змін керуватися нормами європейського права, зокрема Директивою 2000/31/ЄС Європейського парламенту та Ради «Про деякі правові аспекти інформаційних послуг, зокрема, електронної комерції, на внутрішньому ринку» (Директива про електронну комерцію) від 8 червня 2000 року, а також рекомендованими Радою Європи «Керівними принципами співробітництва між правоохоронними органами та постачальниками послуг мережі Інтернет проти кіберзлочинності».

3. Рекомендувати Державному департаменту з питань інтелектуальної власності шляхом внесення змін до законодавчої бази створити єдину базу (перелік) об’єктів інтелектуальної власності на принципах діяльності саморегулюючої організації при Державному департаменті з питань інтелектуальної власності.

4. Рекомендувати Державному департаменту з питань інтелектуальної власності з метою створення бібліотеки об’єктів інтелектуальної власності звернутися до правовласників, їх представників та організацій колективного управління з пропозицією про надання інформації щодо переліку об’єктів авторського права та умов, на яких ці об’єкти можуть бути поширені.

5. Рекомендувати Департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС направити свого представника до Робочої групи ІнАУ з питань взаємодії громадських організацій і державних структур з протидії кіберзлочинності.

6. З метою формування взаємної зацікавленості всіх сторін відносин  у протидії піратству з авторських, суміжних та інших немайнових прав в мережі Інтернет та формуванні цивілізованих відносин на ринку розповсюдження об’єктів авторського права рекомендувати організаціям колективного управління впроваджувати механізми залучення операторів та провайдерів  доступу до мережі Інтернет до фінансової моделі продажу об’єктів авторського права.

Прошу включити ці пропозиції до підсумкового документу засідання.

 

 

 

 

 

 

З повагою,

Виконавчий директор ІнАУ                                              Володимир Куковський

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.