Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 208 від 08.08.2011 р. Голові Комітету Верховної Ради України з питань транспорту і зв'язку п. Мироненку М.І. щодо Рішення № 378/5765 " Про питання впорядкування діяльності суб'єктів господарювання в галузі зв'язку та інформаційних технологій"

Голові Комітету Верховної Ради України

з питань транспорту і зв'язку

Мироненку Михайлу Івановичу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вих.  № 208

від 08.08.2011 р.

 

 

Шановний Михайле Івановичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) засвідчує Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

14 липня 2011 р. Київрадою було прийнято Рішення №378/5765 «Про питання впорядкування діяльності суб'єктів господарювання в галузі зв'язку та інформаційних технологій» від 14 липня 2011 р. (далі - Рішення).

На жаль, при підготовці та прийнятті цього Рішення ключові пропозиції представників галузі, з якими ми неодноразово зверталися до відповідних органів центральної та місцевої влади, враховані не були.

На нашу думку, метою цього Рішення є не вирішення застарілих фундаментальних проблем зі станом внутрішньобудинкової інфраструктури у столиці, а впровадження непрозорого податку з підприємств галузі телекомунікацій на незрозумілі цілі, а його реалізація створить суттєві перешкоди для розвитку високотехнологічного сегменту економіки держави.

Також ми вважаємо, що при прийнятті цього Рішення були порушені вимоги законодавства України, зокрема Закону України «Про телекомунікації» та «Про захист економічної конкуренції», а також Регламент Київської міської ради стосовно строків оприлюднення Рішення.

Зважаючи на порушення вимог законодавства при розробці та прийнятті цього Рішення, а також з огляду на те, що дане Рішення столичної влади несе значний негативний вплив на стан галузі телекомунікацій всієї країни та є прикладом для наслідування органів місцевого самоврядування інших міст України, просимо Вас надати допомогу у протидії впровадженню та зрештою скасуванні цього Рішення, зокрема шляхом направлення депутатського запиту до прокуратури м. Києва щодо відповідних порушень законодавства та Регламенту Київської міської ради, а також стосовно законності створення відповідного фонду комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація», на який передбачено направлення 50 % відрахувань від платежів за розміщення телекомунікаційних мереж в житлових та нежитлових будівлях комунальної власності.

Оскільки наразі спостерігається процес провадження подібних рішень щодо регулювання доступу до інфраструктури «останньої милі» у цілому ряді населених пунктів України, просимо Вас сприяти напрацюванню проекту відповідного законодавчого акту, які має базуватися на європейських підходах до регулювання інфраструктури «останньої милі» національним регулятором та зробити неможливими непрофесійне втручання органів місцевого самоврядування у стратегічні питання розвитку галузі.

Ми вважаємо, що взаємодія операторів/провайдерів телекомунікацій з органами місцевого самоврядування та їх підприємствами комунальної власності при наданні населенню телекомунікаційних послуг і послуг доступу в Інтернет на об‘єктах, які обслуговують підприємства комунальної власності, має базуватися на принципах створення конкурентного середовища, сприятливого інвестиційного клімату, усунення можливості корупції,  протекціонізму та дискримінації.

 

Додаток: «Принципи взаємодії операторів/провайдерів телекомунікацій з органами місцевого самоврядування та їх підприємствами комунальної власності при наданні населенню телекомунікаційних послуг і послуг доступу в Інтернет на об‘єктах, які обслуговують підприємства комунальної власності», на 2-х арк.

 

 

Голова Правління

          Інтернет Асоціації України                             Тетяна Попова

 

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.