Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 109 від 05.04.2011 р. Голові НКРЗ п. Яцуку П.П. щодо процедури реєстрації абонентських РЕЗ

Голові Національної комісії з питань регулювання зв’язку України

Яцуку П.П.

 

 

 

 

 

 

Вих.  № 109

від  05.04.2011 р.

 

 

 

Шановний Петре Петровичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), виконуючи свою статутну мету та представляючи законні інтереси 109 телекомунікаційних компаній, частина яких здійснює діяльність у сфері фіксованого зв'язку широкосмугового радіодоступу, звертається до Вас з приводу наступного.

Процедура реєстрації абонентських РЕЗ (станцій), яка проводиться відповідно до Положення про надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів, затвердженого Рішенням НКРЗ №46 від 12.08.2005 р., є складною та довготривалою, що, на жаль, створює умови для певних конкурентних переваг тим операторам, які не бажають чекати виконання усіх встановлених процедур. Разом з тим, частина складових цієї процедури є формальною та фактично не виконується. Зокрема, в даний час УДЦР та його регіональні філії не проводять за заявками оператора на отримання абонентського дозволу у сфері фіксованого зв'язку широкосмугового радіодоступу розрахунки електромагнітної сумісності (ЕМС) та погодження зі спецкористувачами. В цих умовах процедура реєстрації абонентських РЕЗ фактично носить заявний характер, але при цьому триває протягом 30 днів. В той же час оператори, які не бажають чекати на виконання формальних  процедур, без жодних погоджень підключають своїх клієнтів протягом однієї-двох діб.

На цей час у Верховній Раді України зареєстровано та готується до розгляду проект Закону України Про внесення змін до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», яким передбачається врегулювати питання спрощення умов користування радіочастотним ресурсом (РЧР) України.

З метою захисту права споживачів на вільний доступ до телекомунікаційних послуг, бізнес інтересів легально діючих операторів-ліцензіатів та на виконання курсу Президента України та рішень Комітету з економічних реформ при Президентові України щодо першочергових законодавчих ініціатив у сфері дерегуляції та упорядкування сфери адміністративних послуг, ІнАУ неодноразово зверталась до НКРЗ з пропозиціями скасування або спрощення процедури реєстрації абонентських РЕЗ у сфері фіксованого зв'язку широкосмугового радіо доступу. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми, до внесення відповідних законодавчих змін  щодо спрощення умов користування РЧР,  може бути впровадження тимчасового дозволу на тестове підключення абонентських РЕЗ фіксованого зв'язку широкосмугового радіодоступу на період оформлення дозволу (до 30 днів), протягом якого Державна інспекція зв’язку не застосовуватиме санкції щодо операторів за відсутність дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів. Це  вже  зараз  значно  покращить  умови  провадження  підприємницької  діяльності у  галузі  зв’язку та  підвищить  роль НКРЗ  на  шляху  економічних реформ  у  виконанні  курсу  Президента  України.       

Просимо Вас прийняти відповідні рішення НКРЗ щодо впровадження практики тестового підключення абонентських РЕЗ фіксованого зв'язку широкосмугового радіодоступу на період оформлення дозволу.

З метою подальшого нормативного врегулювання вказаної проблеми просимо внести доповнення до Плану діяльності НКРЗ з підготовки проектів регуляторних актів на 2011 рік стосовно розробки і прийняття відповідних змін до Рішення НКРЗ № 46 від 12.08.2005 р. «Про затвердження Положення про надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів» та до Рішення НКРЗ № 914 від 06.09.2007 року «Про затвердження Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для експлуатації яких не потрібні дозволи на експлуатацію».

Для підготовки конкретних пропозицій до вищезазначених регуляторних документів в рамках відповідної Робочої групи НКРЗ, ІнАУ готова направити своїх експертів. Пропозиції щодо цих експертів зараз формуються та будуть надані Вам найближчим часом.

Сподіваємося на розгляд цього актуального питання та його позитивне вирішення найближчим часом.

 

 

 

З повагою,

Голова  Правління

           Інтернет Асоціації України                                                   Т. Попова

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.