Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 68 від 28.03.2011 Голові НКРЗ п. Яцуку П.П. щодо пропозицій ІнАУ до проекту змін до Положення про вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж з метою здійснення державного нагляду у сфері телекомунікацій

Голові Національної комісії з питань регулювання зв’язку України

Яцуку П.П.

 

 

 

 

 

 

 

Вих. ІнАУ № 68

від 28 березня 2011 р.

 

 

Щодо  пропозицій ІНАУ до  проекту  змін

до Положення про вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж з метою здійснення державного нагляду у сфері телекомунікацій.

 

Шановний Петре Петровичу!

 

Користуючись нагодою, Інтернет Асоціація України (ІнАУ) висловлює свою повагу Вам і очолюваній Вами Національній комісії з питань регулювання зв’язку України (НКРЗ) і звертається з приводу наступного.

Рішенням НКРЗ від 11.03.2011 № 108 взято за основу проект змін до Положення про вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж з метою здійснення державного нагляду у сфері телекомунікацій (далі - Проект). Цей документ наразі перебуває на етапі громадського обговорення.

На наш погляд, Проект потребує деяких доопрацювань з огляду на необхідність усунення невідповідностей  чинному законодавству України.

Зокрема, у пунктах 1.3 та 1.5 Проекту пропонуємо, згідно з Законом України «Про телекомунікації» (ст.ст.. 1, 63 ),  конкретизувати предмет проведення вимірювань параметрів телекомунікаційних мереж загального користування сферою надання загальнодоступної (універсальної) телекомунікаційної послуги нормованої якості за регульованими державою тарифами.

Також пропонуємо виключити з п. 4.1 Проекту новацію щодо надання членам комісій ДІЗ права отримувати від операторів телекомунікацій, які в даний час не перевіряються,  інформацію про встановлений на їх мережі порядок пропуску та маршрутизації трафіку, проектну документацію та інші дані щодо маршрутизації трафіку, та вимагати від них супровід вимірювань станційними роздруківками комутаційних пристроїв та об’єктивними даними про шляхи відправлення (отримання) тестового міжнародного та міжміського трафіку, іншими необхідними для проведення вимірювань даними. Такі дії органу державного нагляду фактично означатимуть проведення позапланової перевірки цих операторів. Проведення такої перевірки суперечить ст.19 Закону України «Про телекомунікації» та Порядку здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій (Рішення НКРЗ  від 27.10.2006 року №426), а також Проекту змін до Порядку здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій (Рішення НКРЗ  від 11.03.2011р №109).

 

Додаток: Порівняльна таблиця щодо проекту змін до Положення про вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж з метою здійснення державного нагляду у сфері телекомунікацій, на 3 арк.

 

З повагою,

 

Голова  Правління

Інтернет Асоціації України                                                                              Т. Попова

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.