Iнтернет Асоцiацiя України   
Iнтернет
Асоцiацiя
України
  01025, Україна, м.Київ,
вул. О.Гончара, 15/3, офiс 22.  
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.org.ua
E-mail: dir [at] inau.org.ua

Лист № 143 від 05.09.2012 р. до Луганської облдержадміністрації щодо випадків адміністративного тиску на суб'єктів господарювання у сфері телекомунікацій з боку представників органів місцевого самоврядування

Голові Луганської обласної державної адміністрації,

Пристюку Володимиру Миколайовичу.

 

Копія: Міському Голові м. Краснодон Луганської обл.

Баклагову Юрію Борисовичу 

            Вих. № 143

від 05 вересня 2012 р.

 

 

Шановний Володимире Миколайовичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує понад 120 підприємств сфери інформаційно-телекомунікаційних технологій України, висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

Нашу стурбованість викликає той факт, що останнім часом спостерігаються випадки адміністративного тиску на суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій з боку представників органів місцевого самоврядування та порушення їх законних прав. Спостерігаються також непоодинокі випадки незаконної підтримки окремих операторів/провайдерів телекомунікацій за рахунок інших. Умови для порушення вимог законодавства України у сфері економічної конкуренції та монополізації ринку надання телекомунікаційних послуг на місцевому рівні створює, зокрема, рішення Краснодонської міської ради № 11/521 «Про введення мораторію на будівництво та обладнання телекомунікаційних мереж загального користування на об'єктах комунальної власності».

Звертаємо Вашу увагу на те, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи повинні діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, які передбачені Конституцією і законами України (п.3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»). Відповідно до п.6 ст.27 Закону України «Про телекомунікації» органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень зобов'язані створювати сприятливі умови для функціонування розвитку телекомунікаційних мереж загального користування та повноцінного надання телекомунікаційних послуг.

Просимо Вас довести до відома уповноважених осіб, які приймають/виконують рішення щодо впорядкування відносин на ринку телекомунікацій, про неприпустимість таких незаконних дій або втручання у роботу та пошкодження телекомунікаційних мереж та засобів зв’язку. Чинним законодавством України також передбачено, що шкода, заподіяна юридичним особам в результаті неправомірних рішень,  дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування, відшкодовується за рахунок коштів місцевого бюджету, а в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності посадових осіб місцевого самоврядування – за рахунок їх власних коштів (п.2 ст.77 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Ми сподіваємось на порозуміння і на те, що буде продуктивною і взаємовигідною співпраця органів місцевої та виконавчої влади та операторів і провайдерів телекомунікацій в усіх регіонах України, та зокрема у Луганській області. Це створить умови для реалізації завдань, викладених у Дорученні Президента України від 21.03.2012 р. «Щодо запровадження новітніх технологій у сфері телекомунікацій, які відповідають міжнародним стандартам, забезпечення права вільного доступу громадян до мережі Інтернет».

 

З повагою,

 Голова Правління Інтернет Асоціації України                                 Сергій Бойко