Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 222 від 15.12.09 р. Президенту України стосовно проведення перевірок та вилучення обладнання Інтернет-провайдерів відповідними контролюючими та правоохоронними органами

Президенту України

Ющенку В.А.

 

 

 

 

 

 

 

 

Вих. № 222

від 15.12.09 р.

 

Шановний Вікторе Андрійовичу!

 

Інтернет Асоціацію України глибоко турбує те, що  з початком виборчої президентської кампанії в Україні зросла  кількість випадків проведення перевірок та вилучення обладнання Інтернет-провайдерів відповідними контролюючими та  правоохоронними органами. Вказані дії паралізують роботу цієї категорії суб’єктів господарювання, унеможливлюють надання  телекомунікаційних послуг споживачам, обмежуючи їх у праві доступу до інформації, та зупиняють діяльність електронних інформаційних ресурсів, які розміщуються на технічному обладнанні провайдерів.

Зокрема, у  листопаді поточного року  співробітники Служби безпеки України, розслідуючи кримінальну справу щодо поширення електронних баз даних з обмеженим доступом, вилучили з технічних приміщень місцевого Інтернет-провайдера „Фрегат” (м. Дніпропетровськ) більше двохсот одиниць його серверного та іншого обладнання, а також обладнання інших телекомунікаційних операторів. Ці дії позбавили десятки тисяч жителів вказаного регіону можливості доступу до мережі Інтернет, а також заблокували роботу сотень електронних інформаційних ресурсів, які розміщувалися на технічному обладнанні провайдера і не мали жодного відношення до вказаної протиправної діяльності.

Не дивлячись на те, що  ми усвідомлюємо необхідність боротьби із злочинами, ми вважаємо, що такий засіб, як вилучення технологічного обладнання повинно застосовуватись вибірково і в виключних випадках. І саме того обладнання, яке безпосередньо буде доказовою базою протиправних дій. Слід уникати випадків, коли через дії одного із користувачів, зупиняється функціонування обладнання, яке забезпечує роботу тисяч користувачів провайдера і блокується робота електронних інформаційних ресурсів.

Ми вважаємо, з огляду на вимоги європейської практики, що  дії правоохоронних органів мають бути зваженими, зведеними до мінімуму щодо можливості тиску на Інтернет-провайдерів  та блокування проведення їх законної  діяльності, яка спрямована  на  задоволення потреб споживачів.

З огляду на загострення передвиборчої політичної боротьби в нашій країні, Інтернет Асоціація України прогнозує збільшення кількості випадків втягування правоохоронних органів вітчизняними політичними силами різного спрямування у політичне протистояння та вирішення у такий спосіб власних політичних інтересів.

 При цьому, незважаючи на те, що ч.4 ст.40 Закону України „Про телекомунікації” оператори, провайдери телекомунікацій не несуть відповідальності за зміст інформації, що передається їх мережами, вимушені констатувати, що Інтернет-провайдери України залишаються найбільш уразливими до таких дій правоохоронних органів. При сучасному розвитку комп’ютерних технологій не створює труднощів навіть будь-якому користувачу розмістити інформацію із протизаконним змістом на електронних інформаційних ресурсах, які технічно підтримуються певним провайдером, що у подальшому може бути використано правоохоронними органами у якості легального приводу для проведення вилучення обладнання провайдера і блокування роботи електронних інформаційних ресурсів у припиненні функціонування яких буде політична зацікавленість.

З метою усунення перешкод у висвітленні передвиборчої кампанії з виборів Президента України в електронних  інформаційних ресурсах, Інтернет Асоціація України звертається до Вас, як  до гаранта конституційних прав громадян на свободу слова, на вільне вираження їх поглядів і переконань, на забезпечення плюралізму думок, з проханням забезпечити запровадження заходів щодо припинення перевірок відповідними контролюючими та правоохоронними органами Інтернет-провайдерів України  та вилучення  в ході проведення слідчих дій серверного та іншого обладнання.

 

 

 

 

 

 

З повагою,

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                    Тетяна Попова

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.