Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 178 від 10.12.2013 р. НКРЗІ щодо Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет)

Голові Національної комісії,

що здійснює державне регулювання

у сфері зв’язку та інформатизації

Яцуку П.П.

 

 Вих. 178

від «10» грудня 2013 р.

 

 

Щодо проекту рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації «Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет)»

 

 Шановний Петре Петровичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 150 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) № 445 від 16.07.2013., було схвалено проект Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет) (далі – проект Правил).

Даний документ пройшов процедуру громадського обговорення, і ми вдячні за врахування в ході цього обговорення ряду пропозицій, які були надані Інтернет Асоціацією України. Разом з тим звертаємо Вашу увагу, що в ході громадських обговорень названого проекту нормативно-правового акту ІнАУ неодноразово наголошувала на необхідності доопрацювання окремих його положень, зокрема, листами від 12.12.2012 № 194 та спільним листом ІнАУ та УСПП від 04.04.2013 № 59. Втім, зауваження та пропозиції до проекту, які з точки зору ІнАУ є принциповими, не були враховані.

Існуюча на сьогоднішній день правова база у сфері регулювання телекомунікацій містить ряд протиріч та прогалин, зокрема щодо адаптації правил взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж, які розроблювались свого часу для засобів телефонії, визначення показників якості послуг з використанням мережі Інтернет, тощо. Крім того, проект Правил містить посилання на нормативні документи, які відсутні (наприклад, щодо надання інформації до Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій України). Впровадження цього документу до ліквідації цих протиріч та прогалин створить складності в діяльності суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій.

 

З огляду на зазначене, звертаємось до Вас з проханням відтермінувати прийняття проекту Правил до прийняття необхідних нормативно-правових актів.

Також зазначимо, що з огляду на задекларований курс нашої держави на дерегуляцію більш доцільною є розробка та затвердження єдиних Правил діяльності в сфері телекомунікацій, а не створення проекту Правил щодо певного виду діяльності - діяльності з надання послуг доступу до Інтернет.

 

З повагою,

  

 

 

Виконавчий директор

Інтернет Асоціації України                                                         В. Куковський 

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.