Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 165 від 25.10.2013 р. Комітет ВРУ з пит. боротьби з організованою злочинністю і корупцією щодо ситуації з узгодженням правил систем електронних грошей

Голові Комітету Верховної Ради

з питань боротьби з організованою

 злочинністю і корупцією

Чумаку В.В.

 

Вих. № 165

від 25.10.2013 р.

 

Щодо ситуації з узгодженням правил

 систем електронних грошей.

 

Шановний Вікторе Васильовичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 150 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

Бізнес спільнота стурбована ситуацією, що склалася з роботою систем електронних грошей, та виникає питання, чи не має ця ситуація ознак корупції.

Вперше в Україні Термін «електронні гроші» було зафіксовано Постановою Правління Національного банку від  25.06.2008 №178, яку втратила чинність на підставі Постанови Національного банку №481 «Про внесення змін  до деяких нормативно-правових актів  Національного банку України  з питань регулювання випуску  та обігу електронних грошей».

За нормами Постанови №178 було узгоджено правила 2 систем електронних грошей - «Максі» та «MoneXy».

Постанову Правління Національного банку №481 затверджено 04.11.2010 року та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.12.2010 року за №1336/18631.  

Незважаючи на те що дана Постанова вступала в дію 04.01.2011 р., розпорядженням Голови НБУ № 627-р від 16.12.2010 р. узгодження правил систем електронних грошей було призупинено «до врегулювання їх діяльності законодавством України» (додаток 1).

При цьому  вже надані узгодження, враховуючи відсутність законодавчого врегулювання щодо діяльності систем електронних грошей, не було відкликано або призупинено.

Фактично голова НБУ одноосібно зупинив дію нормативного акту затвердженого постановою Правління Національного банку України.

Крім того 17.05.2011 р було  узгоджено зміни до правил платіжної системи «Глобал Мані», які включали в себе правила системи електронних грошей - вже після видання розпорядження голови НБУ № 627-р та в період коли інші узгодження не проводились.

Більше не було узгоджено жодної системи електронних грошей.

Рік тому, а саме 18.10.2012 року набув чинності закон № 5284-VI, яким на законодавчому рівні затверджено термін «електронні гроші» та надаються повноваження Національному банку регулювати випуск і використання електронних грошей.

Але  незважаючи на даний факт Національним банком України не здійснюється узгодження систем електронних грошей.

В той же час офіційної інформації щодо скасування дії Постанови №481 або відновлення процесу узгодження систем електронних грошей не було оприлюднено.

У учасників даного сегменту ринку виникають наступні питання:

1.                      Скількома суб’єктами ринку було подано  на узгодження відповідні правила та очікується офіційна відповідь від регулятора?

2.                      Чи можливе з позиції закону призупинення дії нормативного акту (Постанови №481) Національного банку України розпорядженням голови НБУ?

3.                      Чи не свідчать дії чиновників НБУ про лобіювання інтересів певних осіб та свідоме створення перешкод  для інших учасників ринку?

4.                      З яких причин знову призначені Голови НБУ не скасували дію розпорядження № 627-р, яке фактично паралізувало дію Постанови №481?

5.                      Чому не розпочато Національним банком України, із набуттям чинності Закону № 5284-VI, процедуру узгодження правил систем електронних грошей, з яких саме причин і коли НБУ планує «розморозити» даний процес?

Додаток: на 1 арк.

 

Голова правління

Інтернет Асоціації України                                                           Т. Попова

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.