Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Спільний лист ІнАУ, УСПП та Телас № 163 від 22.10.2013 р. Генеральному прокурору України щодо порушення законних прав суб’єктів господарювання та споживачів телекомунікаційних послуг у Харкові

Генеральному прокурору України

Пшонці В.П. 

 

Вих № 163

від 22 жовтня 2013 р.

 

Щодо порушення законних прав суб’єктів господарювання  та споживачів телекомунікаційних послуг у Харкові

 

Шановний Вікторе Павловичу!

Ми, представники провідних асоціацій сфери інформаційно-комунікаційних технологій України: Інтернет Асоціації України, Української асоціації операторів зв'язку «Телас» та Асоціації «Телекомунікаційна палата України», засвідчуємо Вам свою щиру повагу та звертаємось з наступним.

На нашу думку, представники органів місцевого самоврядування Харкова разом з керівництвом групи компаній, які використовують торгівельну марку «Тріолан», в ході реалізації міської програми з ремонту під’їздів житлових будинків здійснюють незаконні дії, які призводять до порушення законних прав суб’єктів господарювання  у сфері телекомунікацій та споживачів телекомунікаційних послуг у Харкові.

При виконанні робіт з проведення ремонтів під’їздів житлових будинків фіксуються масові випадки пошкодження законно встановлених телекомунікаційних мереж. Численні порізи мереж та знищення телекомунікаційного обладнання зафіксовані у Харкові цілим рядом операторів, зокрема ТОВ «Воля-Кабель», ПрАТ «Датагруп», ПрАТ «Київстар», ТОВ «Макснет», ПрАТ «Фарлеп-Інвест» та іншими. Загальна сума завданої шкоди від цих дій лише за останні два місяці складає кілька мільйонів гривень. За цей час було порушено право кількох тисяч споживачів Харкова, включаючи соціально незахищені верстви населення, на своєчасне і якісне одержання телекомунікаційних послуг, в тому числі загальнодоступної телекомунікаційної послуги та універсальної програмної послуги, доступ до яких гарантується законом.

Слід зазначити, що за інформацією від операторів міста Харкова, наданої на умовах конфіденційності, після пошкоджень мереж створюються штучні перешкоди для доступу ремонтних підрозділів операторів до місця пошкоджень, що призводить до затримки у відновленні надання послуг та викликає невдоволення споживачів. Як наслідок, відбувається незаконний перерозподіл телекомунікаційного ринку Харкова на користь окремих комерційних підприємств, до яких не застосовуються порізи, а саме щодо компаній, які використовують торгову марку «Тріолан».. При цьому кримінальні справи за фактами втручання у роботу телекомунікаційних мереж за численними заявами операторів телекомунікацій органами МВС у Харкові не відкриваються.

Ці факти дають нам підстави зробити припущення, що пошкодження телекомунікаційних мереж умисно здійснюються підрядною організацією групи компаній, що використовують торгівельну марку «Тріолан». А оскільки міська програма ремонту під’їздів, в тому числі графік проведення робіт, контроль їх якості та строків виконується, згідно з «Меморандумом спільної наради Департаменту телекомунікацій та зв’язку з провайдерами програмної послуги про ремонти під’їздів за рахунок провайдерів» (далі – Меморандум, див. додаток) безпосередньо представниками Департаменту телекомунікацій та зв’язку (який є відповідальним контролюючим суб’єктом), є підстави для припущення, що пошкодження телекомунікаційних мереж відбувається з відома посадових осіб Департаменту телекомунікацій та зв’язку виконкому Харківської міськради. Ці факти викликають необхідність перевірки можливого порушення ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» у частині пов’язаності представників Департаменту телекомунікацій та зв’язку виконкому Харківської міськради з комерційними структурами, в інтересах яких відбувається перерозподіл місцевого телекомунікаційного ринку, зокрема з компаніями «Тріолан».

Про певну заангажованість посадових осіб Департаменту телекомунікацій та зв’язку виконкому Харківської міськради може свідчити той факт, що відповідно до повідомлень ЗМІ, заступник Директора департаменту телекомунікацій та зв’язку виконкому Харківської міськради Роман Сальніков станом на 08.01.2013 є співробітником підприємств, що використовують торгову марку «Тріолан», а в 2011 його було затверджено на посаді «Президент торгової марки «Triolan» (див., наприклад, http://www.sq.com.ua/rus/files/1108, Додаток 2).

            Таке ж саме можна сказати і про Директора департаменту телекомунікацій та зв’язку виконкому Харківської міськради – Олексія Липчанського, якого численні Інтернет ЗМІ називають фактичним власником Компанії «Тріолан»  (наприклад, див. Додаток 3).

Також зазначимо, що формальні рішення органів місцевого самоврядування  Харкова щодо виконання ремонтних робіт коштом провайдерів відсутні, жодних офіційних підстав для виконання таких робіт не надається, що дає підстави для припущення про наявність фінансових зловживань при виконанні розхідної частини бюджету Харкова на 2013 р. по статтям на підтримку сфери житлово-комунального господарства та капітальні ремонти будівель з боку Департаменту житлового господарства виконкому Харківської міськради, на який також покладений контроль за проведенням ремонтних робіт, що виконуються коштом провайдерів.

Звернення наших асоціацій до керівників Департаменту телекомунікацій та зв’язку і Департаменту житлового господарства виконкому Харківської міськради, а також зустріч з Міським головою Харкова і керівниками Департаменту телекомунікацій та зв’язку і Департаменту житлового господарства виконкому Харківської міськради, яка відбулась 15.10.2013 р., позитивних наслідків не дають.

 

З огляду на зазначене, звертаємось до Вас, шановний Вікторе Павловичу, з проханням про проведення прокурорської перевірки викладених фактів і вжиття заходів щодо припинення незаконних, а можливо, і корупційних дій посадових осіб Департаменту телекомунікацій та зв’язку і Департаменту житлового господарства виконкому Харківської міськради, органів МВС України у місті Харкові, а також представників компаній, які використовують торгівельну марку «Тріолан».

 

Додатки:

1. Копія Меморандуму спільної наради Департаменту телекомунікацій та зв’язку з провайдерами програмної послуги» про ремонти під’їздів силами (коштами) провайдерів, на 2 арк.

2.  Інформація на веб-сайті інформаційного агентства "STATUS QUO", м . Харків, станом на 22.10.2013 р., на 1 арк.

3. Інформація на веб-сайті «Википедия», станом на 22.10.2013 р., на 1 арк.

 

 

 

З повагою,

 

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                              

Т. Попова

 

Голова Ради Української асоціації операторів зв'язку «Телас»                

 

Л.Ошеров

 

Директор Асоціації «Телекомунікаційна палата України»                        

 

К.Грицак

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.