Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Спыльний лист ІнАУ, УСПП та Телас № 156 від 10.10.2013 р. НКРЗІ щодо створення штучних перепон розвитку підприємництва на телекомунікаційному ринку м. Харкова

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

Яцуку П.П.

Вих № 156

від 10 жовтня 2013 р.

 

Щодо створення штучних перепон розвитку підприємництва на телекомунікаційному ринку м. Харкова

 

Шановний Петре Петровичу!

 

Ми, представники провідних асоціацій сфери інформаційно-комунікаційних технологій України: Інтернет Асоціації України, Української асоціації операторів зв'язку «Телас» та Асоціації «Телекомунікаційна палата України», засвідчуємо Вам свою щиру повагу та звертаємось з наступним.

Члени наших асоціацій та інші суб’єкти господарювання, які надають телекомунікаційні послуги у м. Харкові, інформують нас про тривожну ситуацію з забезпеченням законних прав суб’єктів господарювання, яка склалася останнім часом у м. Харкові.

У супереч вимогам ч.6 ст. 27 Закону України «Про телекомунікації», яка зобов’язує органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень створювати сприятливі умови для функціонування розвитку телекомунікаційних мереж загального користування та повноцінного надання телекомунікаційних послуг, у супереч Дорученню Президента України № 0379 від 21.03.2012 р. «Щодо запровадження новітніх технологій у сфері телекомунікацій, які відповідають міжнародним стандартам, забезпечення права вільного доступу громадян до мережі Інтернет», яке вимагає від органів влади України сприяння розбудові технологічної інфраструктури мережі Інтернет та мереж доступу до неї споживачів, окремі представники органів місцевого самоврядування м.Харкова створюють штучні перепони розвитку підприємництву у сфері телекомунікацій.

Зокрема, йдеться про вимоги до суб’єктів господарювання в сфері телекомунікацій м. Харкова щодо проведення ремонту під’їздів будівель власним коштом. Погрозами про розірванням діючих угод або не укладенням нових, а також демонтажем телекомунікаційного обладнання від операторів вимагають проведення ремонтних робіт «за власною ініціативою». При цьому рішення органів місцевого самоврядування м. Харкова щодо виконання даних робіт коштом операторів телекомунікацій відсутні, жодних офіційних підстав для виконання таких робіт не надається, офіційні договори на ремонти не укладаються, що викликає необхідність перевірки можливої наявності у даній ситуації корупційного механізму.

Окрім того, під приводом реалізації міських програм з ремонту під'їздів, впорядкування будинкових мереж та демонтажу старих антен вирізаються законно встановлені мережі операторів телекомунікацій, навіть тих, які під тиском органів місцевого «проявили ініціативу» щодо ремонтів під’їздів власним коштом. Випадки масових порізів мереж зафіксовані у м.Харкові цілим рядом операторів, зокрема ТОВ «Воля-Кабель», ПрАТ «Датагруп», ПрАТ «Київстар», ТОВ «Макснет» та рядом інших. Сумарна шкода від цих дій лише за останні два місяці складає кілька мільйонів гривень. При цьому кримінальні справи за фактами втручання у роботу телекомунікаційних мереж за численними заявами операторів телекомунікацій органами МВС у м.Харкові не відкриваються.

Також слід зазначити, що після порізів мереж створюються перешкоди для доступу ремонтних структур операторів до місця порізів, що призводить до затримки у відновленні надання послуг та викликає невдоволення споживачів послуг. Як наслідок, відбувається незаконний перерозподіл телекомунікаційного ринку м.Харкова на користь окремих комерційних підприємств, до яких не застосовуються порізи, перш за все це стосується компаній, які використовують торгову марку «Тріолан». Ці факти викликають необхідність перевірки можливої пов’язаності представників відповідних структур органів місцевого самоврядування м.Харкова з комерційними структурами, в інтересах яких відбувається перерозподіл місцевого телекомунікаційного ринку, зокрема з компаніями «Тріолан».

Звернення ІнАУ до керівників відповідних структур Харківської міської влади щодо врегулювання даної ситуації позитивних наслідків не мали (відповідні листи - у додатку).

Просимо Вас відповідно до п.4. ст. 3 «Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації»  втрутитися у ситуацію задля забезпечення рівних умови для   діяльності суб’єктів господарювання м.Харкова у сфері телекомунікацій.

Також звертаємось до Вас з проханням про надання відповідному фахівцю Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, доручення про участь у заходах, які заплановані представниками Інтернет Асоціації України, Української асоціації операторів зв'язку «Телас» та Асоціації «Телекомунікаційна палата України» у м.Харкові орієнтовно 15 жовтня 2013 р., а саме – розширеної наради з представниками операторів телекомунікацій м.Харкова та зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування м.Харкова.

 

Додатки:

1. Вих. лист ІнАУ № 139 від 13.08.2013 р. до Департаменту з питань телекомунікацій і зв'язку та Департаменту житлового господарства Харківської міської ради щодо надання інформації (Копія листа - Харківському міському голові та Керівнику Секретаріату Кабінету Міністрів України), на 2 арк.

2. Вх. Лист ІнАУ № 167 від 13.09.2013 р. Департаменту житлового господарства Харківської міськради щодо надання інформації , на 1 арк.

3. Вх. Лист ІнАУ № 168 від 13.09.2013 р. від Департаменту телекомунікацій та зв'язку Харківської міськради щодо надання інформації, на 1 арк.

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                     Т. Попова

 

Голова Ради Української асоціації

операторів зв'язку «Телас»                                                                     Л. Ошеров

 

Директор Асоціації

«Телекомунікаційна палата України»                                                 К. Грицак

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.