Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 150 від 19.09.2013 р. Голові КР УМІЦ щодо Вимоги до Оператора реєстру домену .УКР

Копія листа - Директору УМІЦ

Голові Координаційної ради

Українського мережевого інформаційного центру

Яцуку П.П.

 

Копія:                        Директору Українського

мережевого  інформаційного

центру

Гончаруку Ю.В.

 

 

Щодо Вимоги до Оператора реєстру

домену .УКР

 

Шановний Петре Петровичу!

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об'єднує понад 150 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

13.09.2013 Директором ОП УМІЦ затверджено «Вимоги до оператора реєстру домену .УКР».

Відповідно до Тимчасової Концепції впровадження та розвитку домену .УКР, схваленої рішенням Координаційної ради Українського мережевого інформаційного центру 16.08.2013 року (далі – Тимчасова Концепція), Адміністратор має надати Координаційній раді Українського мережевого інформаційного центру (далі - УМІЦ)  пропозиції щодо затвердження Оператора реєстру домену .УКР з декількох претендентів (п.2.1 Тимчасової Концепції).

Зазначимо, що зміст Тимчасової Концепції не містить норми щодо необхідності розробки документа «Вимоги до оператора реєстру домену .УКР».

Повноваження Директора ОП УМІЦ, визначені статутом ОП УМІЦ, відповідно до якого «Директор Об’єднання реалізує права і обов’язки, які покладаються на виконавчий орган організації» (п.5.23), а також «до компетенції Директора Об’єднання відносяться питання, що пов’язані з поточною діяльністю Об’єднання» (п.5.26).

Директор ОП УМІЦ не має достатнього обсягу повноважень для затвердження документа «Вимоги до оператора реєстру домену .УКР».

Просимо роз’яснити легітимність такого документа, а також обов’язковість дотримання претендентами на визначення Оператора реєстру домену .УКР регламентованих ним вимог.

 

Крім того, аналізуючи зміст «Вимог до оператора реєстру домену .УКР» встановлено, що заява Претендента на Оператора реєстру домену .УКР та додатки до неї повинні містити технічне завдання на розробку і впровадження комплексної системи захисту інформації у реєстрі домену .УКР та відповідні посадові інструкції (пп. 6 п.1.4 Вимог).

Відповідно до норм чинного законодавства, зокрема, Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» застосування комплексної системи захисту інформації вимагається лише в разі обробки інформація, яка є власністю держави, або інформація з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом.

Вимоги до забезпечення захисту інформації, яка є власністю держави, або інформації з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Тому, вимога до Претендента на Оператора реєстру домену .УКР щодо надання технічного завдання на розробку і впровадження комплексної системи захисту інформації у реєстрі домену .УКР та відповідні посадові інструкції є надмірною.

Просимо надати підстави витребування у Претендента документів на  розробку і впровадження комплексної системи захисту інформації у реєстрі домену .УКР

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                                  Т. Попова      

 


Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.