Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 96 від 12.06.2013 р. Прем'єр-міністру України щодо відтворення Координаційної ради ОП Український мережевий інформаційний центр» як легітимного робочого органу з керування доменом УКР

 

Прем’єр-міністру України

Азарову М.Я.

 

 

Вих. 96                                                                                   
від 12 червня 2013 р.

 

Щодо відтворення Координаційної ради ОП  Український мережевий інформаційний центр» як легітимного робочого органу з керування доменом УКР

 

 Вельмишановний Миколо Яновичу!

Інтернет Асоціація України (далі - ІнАУ), яка об’єднує понад 140 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 липня 2003 р. N 447-р «Про адміністрування домену ".UA"» була підтримана пропозиція щодо створення об'єднання підприємств «Український мережевий інформаційний центр» (далі – ОП УМІЦ) з метою управління адресним простором українського сегмента мережі Інтернет, обслуговування та адміністрування системного реєстру і системи доменних імен домену верхнього рівня .UA. Цим же Розпорядженням передбачене створення разом з іншими заінтересованими органами виконавчої влади та учасниками ринку Інтернет в Україні Координаційної ради ОП УМІЦ (далі – Координаційна рада) як органу, що визначає порядок розподілу адресного простору, порядок і правила реєстрації та використання імен доменів в українському сегменті мережі Інтернет з урахуванням суспільних інтересів.

На даний момент Координаційна рада, склад якої останнього разу був сформований у 2009 р.,  складається з 14 членів: 7 представників від заінтересованих органів виконавчої та законодавчої влади України та 7 представників від учасників вітчизняного ринку Інтернет. Органи державної влади України представлені в Координаційній раді Народним депутатом Верховної Ради України VI скликання, представниками Державного комітету інформатизації України; Національної комісії з питань регулювання зв'язку України; Державного департаменту з питань зв’язку, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;  Антимонопольного комітету України та Управління стратегії розвитку інформаційних ресурсів та технологій Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Слід зазначити, що абсолютна більшість представників держави у Координаційній раді  уже не перебувають на посадах у зазначених органах, а ряд органів виконавчої влади України, представлених у Координаційній раді, були реформовані відповідно до Указу Президента України №1085 від 9.12.2010 року "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади". При цьому Координаційна рада не скликалася уже понад 4 роки.

Разом з тим існує нагальна потреба відновлення роботи Координаційної ради з огляду на необхідність впровадження в Україні системи адміністрування домену .УКР відповідно до рішення Ради директорів Всесвітньої корпорації з призначення доменних імен та номерів ICANN від 28.02.2013 р. про делегування для України кириличного домену верхнього рівня .УКР, а також для опрацювання інших завдань подальшого розвитку доменного простору України.

Враховуючи зазначене, просимо Вас, Вельмишановний Миколо Яновичу, ініціювати відтворення Координаційної ради УМІЦ, поновлення її складу та якнайшвидше відновлення її роботи як легітимного робочого органу управління адресним простором українського сегмента мережі Інтернет з метою його подальшого розвитку з урахуванням суспільних інтересів.

 

З повагою,

 

 

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                         Т. Попова

 

 

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.