Iнтернет Асоцiацiя України   
Iнтернет
Асоцiацiя
України
  01025, Україна, м.Київ,
вул. О.Гончара, 15/3, офiс 22.  
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.org.ua
E-mail: dir [at] inau.org.ua

Відкритий лист № 73 від 28.04.2013 р. Президенту України щодо ситуації навколо телевізійного каналу TVi

Президенту України

Януковичу В.Ф.

 

Вих. № 73

від  28  квітня 2013 р.

 

 

Відкритий лист щодо ситуації навколо телевізійного каналу TVi

 

 

Вельмишановний Вікторе Федоровичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує понад 140 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, висловлює Вам свою повагу і звертається з наступним.

Статутною метою ІнАУ є сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет. Виконання цієї статутної мети, сталий розвиток галузі інформаційно-комунікаційних технологій та економіки України в цілому конче потребують формування в нашій країні сприятливого бізнес-середовища і широкого залучення інвестицій.

Ми цілком поділяємо висновок Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» щодо необхідності створення в Україні сприятливого бізнес-клімату за рахунокефективних механізмів із залучення інвестицій і захисту прав інвесторів. На жаль, темпи виконання Ваших завдань щодо зростання й модернізації економіки країни не відповідають потребам підприємницького середовища. Особливе занепокоєння викликають резонансні випадки порушення прав інвесторів, на основі яких формується негативна оцінка загального стану інвестиційного клімату в Україні.

Останні події, пов’язані з конфліктом навколо телевізійного каналу TVi, який ряд ЗМІ охарактеризував як «рейдерське захоплення»  один з таких резонансних випадків, оскільки в даному разі йдеться про відомий в Україні та за її межами медійний проект. При цьому в деяких коментарях ці події пов’язуються з діючими високопосадовцями, що провокує зайву конфронтацію в суспільстві та наносить шкоди репутації держави. Якість і оперативність кроків державних інституцій України щодо правової оцінки дій сторін конфлікту і припинення можливих порушень ними законодавства впливають на оцінку дієвості механізмів захисту інвестицій в нашій державі.

Звертаємось до Вас, вельмишановний Вікторе Федоровичу, з проханням використати повноваження гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина задля прискорення надання правової оцінки ситуації навколо телевізійного каналу TVi та відновлення його повноцінної роботи. Якнайшвидше законне вирішення цього питання відповідає інтересам як представників бізнес-середовища, які зацікавлені у поліпшенні механізмів захисту їх інвестицій, так і органів державної влади, чий авторитет, а також ступінь поваги і довіри суспільства до їх діяльності формується завдяки здатності державних інституцій забезпечувати прозорість і законність.

 

З повагою,

          Голова Правління Інтернет Асоціації України                         Т. Попова

 

 

Про підтримку даного листа заявили:

1. Віце-президент УСПП з питань науки та інформаційних технологій І.Пєтухов