Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 63 від 17.04.2013 р. НЕК з питань захисту суспільної моралі щодо проведення аналізу інформаційного простору

 Голові Національної експертної комісії України

з питань захисту суспільної моралі
Костицькому В.В.

 

 

 

Вих. 63
від  17  квітня 2013 р.

 

На Ваш вих. 616/5-07/02 від 27.03.2013 р. щодо проведення аналізу інформаційного простору

 

 Шановний Василю Васильовичу!

 

Інтернет Асоціація України взяла до відома Вашу інформацію про проведену у період з 11 по 15 березня 2013 р. Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі роботу щодо виявлення на Інтернет-ресурсі Youtube.ua відеороликів з вживанням нецензурної лексики та приниження жінок за ознакою статі.

Звертаємо Вашу увагу, що у разі виявлення відео на платформі YouTube, які порушують норми суспільної моралі або принципи спільноти YouTube, Ви можете самостійно поскаржитися на відео за допомогою спеціальної функції – прапори. Відео буде розглянуто командою YouTube, і в разі підтвердження наявності порушень, видалено.

Для того, щоб повідомити про порушення Принципів спільноти, потрібно увійти на Youtube під власним аккаунтом і натиснути кнопку "Поскаржитися" під вікном програвача, як показано у додатку. У запропонованому списку максимально точно обрати причину скарги:

     Зміст сексуального характеру

     Жорстокий або відштовхуючий зміст

     Дискримінаційні вислови та образи

     Шкідливі або небезпечні дії

     Жорстоке поводження з дітьми

     Спам

     Порушення моїх прав

     Відсутність субтитрів (Закон про комунікації і доступність відео)

В деяких випадках відео не порушує Принципів спільноти, але може бути недоцільним для перегляду широкому колу людей. В такому разі відео буде обмежено для перегляду за віком. За порушення Принципів спільноти до власників відео будуть застосовуватися каральні заходи.

З Принципами  спільноти YouTube можна ознайомитись за посиланнямhttp://www.youtube.com/t/community_guidelines.

Також інформуємо Вас, що переважна більшість Інтернет-ресурсів, на яких може розміщуватись інформація, що порушує норми суспільної моралі, має аналогічні сервіси, які дають змогу Інтернет-користувачам особисто поскаржитись власнику ресурсу на предмет порушення  норм суспільної моралі.

Просимо Вас надати інформацію про застосування представниками НЕК функції позначення неприйнятного відео в ході перегляду ними відеоматеріалів на платформі YouTube та інших платформах, а також про фактичну кількість відеофрагментів, видалених в ході виконаної НЕК у період з 11 по 15 березня 2013 р. роботи щодо виявлення на Інтернет-ресурсі Youtube.ua відеороликів з вживанням нецензурної лексики та приниження жінок за ознакою статі.

Одночасно повідомляємо Вам, що Інтернет Асоціацією України було створено власний проект «Скарга» (http://www.skarga.ua/ ), який сприяє викоріненню в українському Інтернеті матеріалів, що містять елементи насилля та інші порушення норм суспільної моралі.

 

З повагою,  

 

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                       Т. Попова

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.