Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 53 выд 20.03.2013 р. Держпідприємництва України щодо проекту рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації «Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій"

Голові Державної служби України

з питань регуляторної політики

та розвитку підприємництва

Бродському М.Ю.

 

 

Вих. 53
від  
20 березня 2013 р.

 

Щодо проекту рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації «Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет)»

 Шановний Михайле Юрійовичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) № 135 від 07.03.2013 р., було схвалено проект Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет).

ІнАУ в ході громадського обговорення даного документу неодноразово звертала увагу на необхідність його доопрацювання у вигляді видалення пункту 1.7.1, який відносить до послуг з доступу до Інтернет  підключення кінцевого обладнання до мережі оператора. Обґрунтування даної пропозиції міститься також у листі ІнАУ до Вас від 22.02.2013 р, наш вих. №39. Зазначений пункт 1.7.1 не є телекомунікаційною послугою, не підпадає під нормативні та нормативно-правові акти, галузеві стандарти, тому не відноситься до сфери регулювання НКРЗІ. Послуга не входить до розділу «телекомунікації» та «надання інформаційних послуг» класифікації видів економічної діяльності.

Зазвичай дії з підключення кінцевого обладнання до мережі для роботи в Інтернет виконуються споживачем самостійно. Віднесення цієї послуги до компетенції операторів призведе до необґрунтованого підвищення цін на споживацькому ринку та може мати наслідком встановлення  з боку оператора додаткових вимог до споживацького обладнання та безпідставного втручання оператора у роботу кінцевого обладнання користувачів.

На жаль, ця важлива пропозиція ІнАУ не була врахована.

Просимо Вас не надавати погодження на даний документ та сприяти вилученню п. 1.7.1 з проекту Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет) та, оскільки даний пункт суперечить нормам Закону України «Про телекомунікації».

Сподіваємось на Вашу підтримку.

 

З повагою,  

 

Виконавчий директор

Інтернет Асоціації України                                          В. Куковський

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.