Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 41 від 25.02.2013 р. Генеральному прокурору України щодо вимоги виплати роялті ТОВ "Ланет Нетворк" на користь Спілки об'єднань громадян "АРМА-Україна"

Генеральному прокурору України

Пшонці Віктору Павловичу

 

Копія: Міністру внутрішніх справ України

Захарченку Віталію Юрійовичу

 

 

Вих. 41
від  25 лютого 2013 р.

 

Щодо вимоги виплати роялті провайдерами програмної послуги на користь організацій колективного управління суб’єктів авторських і суміжних прав за ретрансляцію каналів, які входять до переліку Універсальної програмної послуги

 

 Шановний Вікторе Павловичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 140 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, в тому числі провайдерів програмної послуги, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

25 січня 2013 р. Спілка об’єднань громадян «АРМА-Україна» (код ЄДРПОУ 37931554), яка є організацією колективного управління суб’єктів авторських і суміжних прав (свідоцтво Державної служби інтелектуальної власності України № 20/2012 від 26.04.2012 р.), направила заяву про порушення кримінальної справи за статтею 176 Кримінального Кодексу України за незаконне використання ТОВ «Ланет Нетворк» аудіовізуальних творів (копії звернення до ІнАУ Дійсного члена ІнАУ ТОВ «Ланет Нетворк» і копія заяви до Солом’янського РуГу МВС України «АРМА-Україна» додається). За інформацією зі ЗМІ, такі ж заяви були направлені «АРМА-Україна» ще щодо п’яти провайдерів програмної послуги.

Приводом для даних претензій стала невиплата роялті з боку ТОВ «Ланет Нетворк» за ретрансляцію художніх фільмів на телеканалі «1+1», які були передані «АРМА-Україна» в колективне управління.

Даною заявою «АРМА-Україна» вимагає порушення кримінальної справи щодо ТОВ «Ланет Нетворк», виплати на користь «АРМА-Україна» 5% доходу ТОВ «Ланет Нетворк» від отриманої абонентської плати за весь період часу, який пройшов після отримання свідоцтва «АРМА-Україна» як організації колективного управління, та відшкодування наданих збитків.

Звертаємо Вашу увагу, що вказані послуги кабельного телебачення ТОВ «Ланет Нетворк», а саме ретрансляція програм телеканалу «1+1», відповідно до Рішення Нацради №2961 від 28.12.2011 р. входять до переліку Універсальної програмної послуги, і згідно з Законом України «Про телебачення і радіомовлення» мають ретранслюватися ліцензіатом в обов’язковому порядку для всіх абонентів. Зі свого боку, провайдер не має жодного впливу ані на формування пакету програм в конкретному каналі, ані на відбір каналів до переліку Універсальної програмної послуги. При цьому саме канал має правовідносини з виробниками контенту і сплачує їм право на мовлення.

З факту даної претензії можна зробити висновок, що організація колективного управління «АРМА-Україна» в даному випадку вважає відповідальною стороною за сплату авторської винагороди не телеканал, який укладає відповідні договори з правовласниками та формує програмний пакет, а провайдера, який не лише не має жодної можливості впливу на формування програмного пакету каналу (і, відповідно, відмови від тих чи інших продуктів авторського права, які можуть виявитися нецікавими або занадто дорогими для аудиторії цього провайдера), але й зобов’язаний законом ретранслювати цей канал як такий, що входить до Універсальної програмної послуги.

В такій ситуації провайдер програмної послуги стає заручником правових колізій, які можуть використовуватися (і, судячи з претензії «АРМА-Україна», вже використовується) для збору авторської винагороди за продукт, нав’язаний провайдеру державою. 

Просимо взяти до уваги також вибірковий характер претензії з боку «АРМА-Україна» (лише до шести провайдерів та щодо лише двох каналів), а також неадекватні дії правоохоронних органів по відношенню до ТОВ «Ланет Нетворк», які у відповідності до заяви  «АРМА-Україна» затребували від «Ланет Нетворк» понад 10 документів, більшість з яких не мають жодного відношення до суті справи.

Враховуючи суперечливість вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і Закон України «Про авторське право і суміжні права»,  просимо Вас прийняти наявні у Вашому розпорядженні засоби для призупинення претензій, висунутих з боку «АРМА-Україна» до ТОВ «Ланет Нетворк» та інших провайдерів програмної послуги,

З огляду на вибірковий характер претензії з боку «АРМА-Україна» та неадекватність реакції на дану претензію слідчих органів Солом’янського РУ ГУМВС в м. Києві просимо Вас про проведення відповідного розслідування щодо наявності можливих ознак порушення у даній справі законодавства України у сфері боротьби з корупцією.

 

Додатки:

1. Звернення ТОВ «Ланет Нетворк» до Інтернет Асоціації України від 20.02.2013 р, на 2 арк

2. Заява «АРМА-Україна» до Солом’янського РУ ГУ МВС України в м. Києві від 25.01.2013 р, на 3 арк.

 

З повагою,  

 

 

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                 С. Бойко

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.