Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 31 від 14.02.2013 р. Генеральному прокурору України щодо перевірки законності дій співробітників правоохоронних органів

Генеральному прокурору України

Пшонці В.П.

 

Копія: Прокурору Харківської області

Тюріну Г.Є.

 

 

Вих № 31

від 14 лютого 2013 р.

 

Шановний Вікторе Павловичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 130 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

Останнім часом в різних регіонах України набувають системного характеру випадки, коли без достатніх підстав порушується робота телекомунікаційних мереж та блокується доступ споживачів до мережі Інтернет. До цього наслідку призводять неадекватні дії правоохоронних органів, які в ході проведення слідчих дій з грубим порушенням законодавства здійснюють вилучення обладнання, яке задіяне у наданні телекомунікаційних послуг споживачам.

Такі втручання у роботу підприємств не лише спричиняють значні збитки суб’єктів господарської діяльності у сфері телекомунікацій та їх абонентів, але й створюють базу для незаконного перерозподілу ринку телекомунікацій, адже припинення надання послуг провайдером телекомунікацій змушує його клієнтів укладати договори з його конкурентами. Якщо дії правоохоронців відбуваються з порушенням принципу розумної достатності, без урахування інтересів сумлінних суб’єктів господарювання та споживачів телекомунікаційних послуг, а часом з порушенням вимог Кримінально-процесуального Кодексу  України, вони не лише завдають економічної шкоди державі, громадянам України та іміджу правоохоронних органів, але і викликають сумніви у законності мотивації дій співробітників правоохоронних органів.

Про це йшлося у наших листах до Вас щодо ситуації з вилученням обладнання ПП "СКС-Лугань" та ТОВ "Лугалінк" у Луганській області (Лист ІнАУ Генеральному прокурору України № 05 від 16.01.2013 р.), щодо несанкціонованого втручання в роботу телекомунікаційних мереж ТОВ "Адамант" у м.Києві (Лист ІнАУ  Генеральному прокурору України № 156 від 03.10.2012 р.), щодо випадків демонтажу телекомунікаційного обладнання та знищення будинкових розподільчих мереж в м. Армянськ Автономної республіки Крим (Лист ІнАУ  Генеральному прокурору України №128 від 20.07.2012 р.) та у ряді інших листів.

На жаль, сьогодні ми спостерігаємо подальше погіршення ситуації у цій сфері. Черговим випадком грубого і непрофесійного втручання правоохоронців у роботу підприємств галузі є вилучення виробничого майна (комп’ютерного та серверного обладнання) ТОВ «Телесвіт», яке здійснено слідчим СВ Дзержинського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області на підставі Ухвали слідчого судді Дзержинського районного суду міста Харкова від 07.02.2013 року у справі №638/1432/13-к 1-кс/638/146/13 (копія листа ТОВ «Воля-Кабель» вих. №096 від 13.02.2013 р та копія Ухвали у справі №638/1432/13-к 1-кс/638/146/13 від 07.02.2013 р. – у додатку).

Представники ТОВ «Воля-Кабель», які звернулись з листом до Інтернет Асоціації України, мають підстави вважати зазначені дії слідства у даній справі як протидія законній господарській діяльності, яка має на меті зупинення діяльності ТОВ «Телесвіт» в м. Харкові, і, як наслідок, призупинення надання послуг абонентам ТОВ «Воля-кабель» в м. Харкові.

У цій ситуації звертаємось до Вас з наступним:

1.      З огляду на те, що спроби перерозподілу ринку телекомунікацій під прикриттям проведення слідчих дій набувають системного характеру, а також враховуючи надзвичайну соціальну вагу телекомунікаційних послуг на сучасному етапі розвитку інформаційного суспільства України та гарантування законодавством України права споживачів на вільний доступ до телекомунікаційних послуг та своєчасне і якісне одержання телекомунікаційних послуг, настійно просимо Вас звернути особливу увагу регіональних органів прокуратури на необхідність забезпечення негайного реагування на всі факти вилучення телекомунікаційного обладнання та  пошкодження телекомунікаційних мереж, у відповідності до діючого законодавства України.

2.      Просимо Вас ініціювати перевірку законності дій співробітників правоохоронних органів при вилучення серверів та комп’ютерного обладнання і відповідної дестабілізації діяльності ТОВ «Телесвіт» в м. Харкові, і, як наслідок, призупинення надання послуг абонентам ТОВ «Воля-кабель» в м. Харкові, та у разі підтвердження фактів незаконних дій, притягнути винних до відповідальності.

3.      Просимо Вас перевірити наявність можливих ознак порушення співробітниками правоохоронних органів УМВС України в Харківській обл. законодавства України у сфері боротьби з корупцією щодо дій в рамках досудового слідства по кримінальній справі №12012220480000512.

 

 

Додатки:

1. Копія листа ТОВ «Воля-Кабель» вих. №096 від 13.02.2013 р – на 2 арк.

2. Копія Ухвали у справі №638/1432/13-к 1-кс/638/146/13 від 07.02.2013 р.– на 2 арк.

 

З повагою,

 

 

Виконавчий директор

Інтернет Асоціації України                                                          В. Куковський   
Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.