Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 10 від 22.01.2013 р. НКРЗІ щодо відкриття діапазону 10322-10574 МГц для послуг фіксованого рухомого радіозв’язку загального користування

Голові Національної комісії,

що здійснює державне регулювання

у сфері зв’язку та інформатизації
Яцуку П.П.Вих. № 10
від  
22 січня 2013 р.

 

  

Шановний Петре Петровичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 130 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, значна частина яких надає телекомунікаційні послуги на базі технологій широкосмугового радіодоступу, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

Діюча «Концепція розвитку телекомунікацій в Україні», затверджена Розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 07.06.2006 р. № 316-р та від 27.12.2008 р. №1612-р, передбачає прискорення розвитку широкосмугового    абонентського доступу з використанням радіотехнологій, приведення Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України у відповідність з вимогами Міжнародного союзу електрозв'язку та Європейської конференції Адміністрацій пошти та телекомунікацій, а також проведення першочергових робіт із забезпечення ефективного використання радіочастотного ресурсу і підготовку пропозицій щодо оптимального розподілу та виділення смуг частот для перспективних радіотехнологій.

Разом з тим слід зазначити, що радіочастотний ресурс у діапазоні 2450 - 2483,5 МГц, який відповідно до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України використовується для надання послуг фіксованого рухомого радіозв’язку загального користування, у ряді регіонів України перевантажений до критичної межі, через що подальший розвиток бездротових мереж в цьому діапазоні радіочастотного ресурсу України практично неможливий.

Комітет Інтернет Асоціації України з питань радіотехнологій, вивчаючи досвід використання радіочастотного ресурсу країн Європейського союзу, з’ясував, що в багатьох з них діапазон 10322-10574 МГц відкритий для цивільного використання і використовується для рішень «точка-точка» з певними технічними обмеженнями щодо ізотропної потужності.

Звертаємось до Вас з проханням виступити з ініціативою відкриття діапазону 10322-10574 МГц для послуг фіксованого рухомого радіозв’язку загального користування та підготувати пропозиції відповідних змін до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України. У якості першого кроку у цьому напрямі пропонуємо внести розгляд даного питання до порядку денного Науково-технічної ради НКРЗІ, із запрошенням на засідання представників Інтернет Асоціації України.

 

 

З повагою,  

 

  

Голова Правління 

Інтернет Асоціації України                                                            С. Бойко

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.