Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 06 від 16.01.2013 р. Міністру внутрішніх справ України щодо звернення ПП "СКС-Лугань" та ТОВ "Лугалінк"

 

Міністру внутрішніх справ України Захарченку В.Ю.

 

Копія: Начальнику ГУМВС України
 в Луганській області

Польському Є.М.

 

Вих № 06

від 16 січня 2013 р.

 

Шановний Виталіє Юрійовичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 130 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

Нашу стурбованість викликає той факт, що останнім часом непоодинокими стали спроби незаконного перерозподілу телекомунікаційного ринку у ряді населених пунктів України з боку окремих учасників даного ринку. При цьому у якості одного з інструментів недобросовісної конкуренції використовується дестабілізація роботи телекомунікаційних мереж операторів (провайдерів) телекомунікацій.

На жаль, у ряді випадків реалізації планів ініціаторів незаконного перерозподілу ринку сприяють дії представників правоохоронних органів. Йдеться перш за все про вилучення серверного та комутаційного обладнання у якості речових доказів в ході виконання слідчих дій. Якщо такі дії відбуваються з порушенням принципу доцільності, адекватності та здорового глузду, без урахування інтересів сумлінних суб’єктів господарювання та споживачів телекомунікаційних послуг, а часом з порушенням вимог Кримінально-процесуального Кодексу  України, вони не лише завдають економічної шкоди державі, громадянам України та іміджу правоохоронних органів, але і викликають сумніви у законності мотивації дій співробітників правоохоронних органів.

Показовою є ситуація з провайдером телекомунікацій Приватне підприємство «СКС – Лугань», Луганська обл. (№ 1069 у Списку суб’єктів господарювання, що внесені до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації). Обладнання даного підприємства (сервери, обчислювальна та комутаційна техніка) було вилучене у якості речових доказів в ході обшуку 12.01.2013 р. у приміщеннях ПП «СКС – Лугань» та у житловому приміщенні директора даного підприємства Лизенка Д.И. Вилучення близько двох десятків одиниць обладнання, яке належить ПП «СКС – Лугань», в ході досудового слідства по кримінальному провадженню №12012030150000004, вчинене співробітниками Брянківського відділу УМВС Луганської обл., призвело до порушення роботи телекомунікаційної мережі підприємства ПП «СКС – Лугань», припинення надання телекомунікаційних послуг понад 10 тис. абонентам даного підприємства у Луганській обл. (у тому числі соціально незахищених верств споживачів) та нанесення значних збитків даному підприємству та його клієнтам.

Представники ПП «СКС – Лугань» та ТОВ «Лугалінк», які звернулись з заявою та листом до Інтернет Асоціації України (заява №5 від 14.01.2013 р. директора ПП «СКС – Лугань» та лист №7 від 14.01.2013 р. директора ТОВ «Лугалінк» - у додатку) вважають дані дії представників МВС незаконними та такими, які направлені на усунення підприємства «СКС – Лугань» з телекомунікаційного ринку м.Брянка Луганської обл. та переслідують інтереси іншого підприємства, що є конкурентом ПП «СКС – Лугань».

У цій ситуації звертаємось до Вас з наступним:

1.     Враховуючи надзвичайну соціальну значимість телекомунікаційних послуг на сучасному етапі розвитку інформаційного суспільства України, а також гарантування законодавством України права споживачів на вільний доступ до телекомунікаційних послуг та своєчасне і якісне одержання телекомунікаційних послуг, просимо Вас звернути особливу увагу на необхідність забезпечення з боку співробітників оперативних та слідчих органів МВС України дуже зваженого підходу щодо вилучення серверного та телекомунікаційного обладнання та  пошкодження телекомунікаційних мереж, у відповідності до діючого законодавства України.

2.     Просимо Вас ініціювати перевірку законності дій співробітників правоохоронних органів при проведенні обшуків у квартирах № 24, № 27 та № 30 будинку № 51 по вул. Леніна м. Алчевська, в квартирі № 1 будинку № 59 мікро-4 м. Брянка 12.01.2013 року, та фактів вилучення серверів та телекомунікаційного обладнання і відповідної дестабілізації роботи телекомунікаційної мережі ПП «СКС – Лугань», а також, у разі підтвердження фактів незаконних дій, притягнути винних до відповідальності.

3.     Просимо Вас перевірити наявність можливих ознак порушення співробітниками правоохоронних органів УМВС України в Луганській обл. законодавства України у сфері боротьби з корупцією щодо дій в рамках досудового слідства по кримінальній справі №12012030150000004.

 

 

Додатки:

1. Заява №5 від 14.01.2013 р. директора ПП «СКС – Лугань» на адресу Інтернет Асоціації України – на 2 арк.

2. Лист №7 від 14.01.2013 р. директора ТОВ «Лугалінк» на адресу Інтернет Асоціації України – на 2 арк.

 

 

З повагою,

 

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                    С.Бойко                  

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.