Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Лист № 20 від 31.01.2014 р. Директору медіа-холдингу «Медіа Група України» щодо роз’яснення правил, торгових та інших чесних звичаїв у підприємницькій діяльності

Директору медіа-холдингу «Медіа Група України»» 

Огаркову Ф.Л.                                     

04070, м. Київ, вул. Жилянська, 75а, Бізнес-центр «Євразія»

 

Щодо роз’яснення правил, торгових та інших чесних звичаїв у підприємницькій діяльності

 

Шановний Федоре Леонідовичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 150 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

ТРК «Україна» в останні п'ять років демонструє найбільш високу динаміку зростання показників телеперегляду серед ТОП-6 загальнонаціональних телеканалів країни. У рейтингу загальнонаціональних каналів за підсумками 2013 телеканал «Україна» посів друге місце за аудиторією 18+ (частка – 11,11%, рейтинг – 1,72 %), і четверте місце за аудиторією 18-54 (частка – 9,54%, рейтинг – 1,25%).

ТРК «Україна», як і канали «Футбол 1» і «Футбол 2», входять до складу ТОВ «Медіа Група Україна», 100% статутного капіталу яких належать «Систем Кепітал Менеджмент».

На даний час, до ІнАУ звернувся ряд провайдерів програмної послуги з інформацією щодо неоднозначної ситуації навколо укладення договорів на право ретрансляції між ТРК «Україна» та названими компаніями.

Згідно наданої провайдерами інформації, ТРК «Україна», користуючись своїм становищем, при укладенні/продовженні дії договорів на ретрансляцію каналів «Футбол1» та «Футбол2» нав’язувала компаніям непривабливі умови, в тому числі й обов’язкове включення додаткового пакету програм «Перший автомобільний» та «Охотник и рыбалов». Збільшення кількості каналів, які пропонуються в пакеті з «Футбол1» та «Футбол2», відповідно, значно підвищує вартість таких послуг. Альтернативного джерела ретрансляції каналів «Футбол1» та «Футбол2» в Україні не має.

Крім того, провайдерам, які використовують технології ІРТV, додатково нав’язується сервіс OLL.TV, який є конкурентним технології ІРТV.

У разі незгоди провайдерів програмної послуги ТРК «Україна» застосовується практика відмови в укладенні/продовженні дії договорів на ретрансляцію відповідних каналів.

Ч.1 ст.1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції»  визначає недобросовісну конкуренцію як будь-які дії у конкуренції, що суперечать торговим та іншим чесним звичаям у господарській діяльності.

Поняття звичаю визначене у ст.7 Цивільного кодексу України, під яким розуміється правило поведінки, яке не встановлене актами цивільного законодавства, але є усталеним у певній сфері цивільних відносин. Законодавець не виключає можливості фіксації звичаю у відповідному документі.

З метою спростування упередженого підходу ТРК «України» до компаній, які використовують різні технології для ретрансляції, а також фактів, які мають ознаки недобросовісної конкуренції, просимо надати відповідні роз’яснення стосовно політики, правил, торгових та інших чесних звичаїв у підприємницькій діяльності ТРК «Україна» під час вчинення цивільно-правових угод.

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                     Т. Попова

 

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.