Українська мережа обміну трафіком
Третейський Суд Інтернет Асоціації України
Проект
Дослідження інтернет-аудиторії України
Глосарій сфери інтернет-реклами


Листи № 29-34 Президенту України, Голові ВРУ та Головам Фракцій щодо ініціювання прийняття Верховною Радою України закону про внесення до законодавства змін, зворотних внесеним Законами №721-VII, №724-VII та №725-VII

Президенту України

Януковичу В.Ф.

 

Голові Верховної Ради України

Рибаку В.В.

 

Голові фракції ПАРТІЇ РЕГІОНІВ у Верховній Раді України сьомого скликання

Єфремову О.С.

 

Голові фракції Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина"

Яценюку А.П.

 

Голові фракції Політичної партії "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка"

Кличку В.В.

 

Голові фракції Всеукраїнське об'єднання "Свобода"

Тягнибоку О.Я.

Вих. № 29-34

«11» лютого 2014 року

 

 

Шановний Вікторе Федоровичу!

 

 

З метою врегулювання ситуації, що склалася у зв’язку із прийняттям 16 січня 2014 року низки Законів України, між Президентом України та лідерами опозиції було досягнуто домовленостей про скасування вказаних законів, про що було повідомлено на офіційному інтернет-представництві Президента України (http://www.president.gov.ua/news/30020.html).

Результатом таких домовленостей, на нашу думку, повинно було бути повернення законодавства, зміненого Законами від 16 січня 2014 року, до попереднього стану.

Для виконання вказаних домовленостей 28 січня 2014 року Верховною Радою України зазначені Закони було визнано такими, що втратили чинність.

Проте, набрання 22 січня 2014 року чинності Законами України №721-VII, №724-VII та №725-VII (надалі – «Закони») мало результатом внесення змін до двадцяти двох законодавчих актів.

Наскільки ми розуміємо, з правової точки зору визнання після 22 січня 2014 року цих Законів такими, що втратили чинність, без чітких однозначних норм про внесення до законодавства зворотних змін, не має очевидним наслідком повернення відповідного законодавства України до попереднього стану.

05.02.2014 року на сайті Міністерства юстиції України (http://www.minjust.gov.ua/news/44886) було розміщено наступну інформацію:

«Отже, з 2 лютого 2014 року закони, прийняті Верховною Радою України 16 січня 2014 року, втратили свою чинність та відповідно з цієї дати відновлено попередню редакцію положень кодексів та законів, до яких раніше були внесені зміни.

Копії еталонних текстів нормативно-правових актів, дію яких відновлено з 2 лютого 2014 року, додаються http://www.minjust.gov.ua/news/44885»

В той же час на сайті Верховної Ради України тексти відповідних кодексів та законів досі містять норми, внесені та змінені Законами.

Невизначеність даної ситуації не лише провокує посилення напруги у суспільстві, але й вкрай негативно впливає на діяльність підприємств зв’язку та інформаційних технологій, позбавляючи їх можливості складати й виконувати плани розвитку та здійснювати інвестиції. Вказані галузі економіки, які протягом останніх десяти років динамічно розвивалися, є надзвичайно вразливими до законодавчих змін, у зв’язку з чим затягування із врегулюванням вищеописаного питання може негативно позначитися на кількості робочих місць та рівні сплати податків.

 

Приймаючи до уваги вищезазначене, з метою усунення двозначних трактувань законодавства України, задля захисту суб’єктів господарювання щодо планування їх діяльності і залучення інвестицій, зменшення рівня напруги та недовіри у суспільстві, просимо ініціювання прийняття Верховною Радою України закону про внесення до законодавства змін, зворотних внесеним Законами №721-VII, №724-VII та №725-VII.

 

 

З повагою,

 

 

 

Голова Правління

Інтернет асоціації України                                                                         Т. Попова                                                                

Інтернет Асоціація України:
04053, Украина, г.Киев,
О.Гончара, 15/3, офіс 22.
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.ua
E-mail: dir [at] inau.ua
© Інтернет Асоціація України, 2014
При використанні матеріалів ІнАУ посилання на сайт є обов'язковим.