Iнтернет Асоцiацiя України   
Iнтернет
Асоцiацiя
України
  01025, Україна, м.Київ,
вул. О.Гончара, 15/3, офiс 22.  
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.org.ua
E-mail: dir [at] inau.org.ua

ІнАУ вважає неприйнятними два рішення НКРЗІ

ІнАУ звернулась до Державної регуляторної служби України, АМКУ та ДССЗЗІ з проханням не погоджувати проект Рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України» від 23.08.2016 №442. Див. Лист ІнАУ №140/1-3 від 01.09.2016 щодо не підтримки проекту Рішення НКРЗІ №442 від 23.08.2016 "Про внесення змін до Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України"

Експерти Асоціації вважають, що запропонована НКРЗІ нова редакція Ліцензійних умов створить правову невизначеність та не забезпечить досягнення заявленої мети регулювання – підвищення ефективності використання радіочастотного ресурсу, матиме негативні наслідки для діяльності суб’єктів ринку, які надають телекомунікаційні послуги з використанням РЧР України, створюватиме необґрунтовані бар’єри для входження на ринок суб’єктів господарювання, а, отже, не сприятиме створенню ефективного та конкурентного середовища на ринку телекомунік

Раніше ІнАУ направляла відповідні пропозиції щодо цього проекту до НКРІЗ (див. Лист №75 від 23.05.2016 НКРЗІ щодо зауважень та пропозицій до проекту Рішення НКРЗІ "Про внесення змін до Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України"), але вони не були враховані.

 

ІнАУ вважає неприйнятним також інший проект регулятора – рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг та Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет)»від 23.06.2016. У спільному з УСПП листі до Мінюсту міститься прохання відмовити у державній реєстрації цього документу, див. Спільний лист №144 від 26.08.2016 щодо не підтримки проекту рішення НКРЗІ від 23.08.2016 та відмову у державній реєстрації.

Цим рішенням НКРЗІ, зокрема, встановлюється вимога вказувати в договорі про надання телекомунікаційних послуг мінімальні швидкості передавання та приймання даних для послуг доступу до Інтернету для фіксованого зв’язку, при цьому для послуг доступу до Інтернету для рухомого (мобільного) зв’язку вказуються розраховані максимальні швидкості передавання та приймання даних. Встановлюється також ряд інших новацій, які ІнАУ вважає таким, що не відповідають вимогам чинного законодавства України та прийняті з перевищенням повноважень НКРЗІ.

Регулятором не були враховані зауваження щодо цього проекту, які направлялись раніше: див. Лист №182 від 02.07.2016 НКРЗІ щодо зауважень до проекту рішення НКРЗІ "Про внесення змін до Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг та Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій" та Спільний лист №53 від 13.04.2016 щодо подовження термінів прийому зауважень та пропозицій до проектів регуляторних актів.