Iнтернет Асоцiацiя України   
Iнтернет
Асоцiацiя
України
  01025, Україна, м.Київ,
вул. О.Гончара, 15/3, офiс 22.  
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.org.ua
E-mail: dir [at] inau.org.ua

Парламент принял решение по поводу ликвидации НЭК

Сегодня парламентом был проголосован Законопроект № 1647 от 26.12.2014 Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду).

 

Законопроект предусматривает ликвидацию Национальной комиссии по защите общественной морали, а также вносит ряд других изменений в законодательство.

Ликвидируется необходимость ряда экспертиз, которые ранее осуществлялись этой

Комиссией.

Статья, определяющая ответственность за контроль в сфере защиты общественной морали, теперь выглядит так:

Контроль за додержанням вимог цього та інших законів у сфері захисту суспільної моралі в межах своєї компетенції здійснюють Міністерство внутрішніх справ України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері культури, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, Державний комітет телебачення і радіомовлення України та Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Громадський контроль за додержанням вимог цього та інших законів у сфері захисту суспільної моралі здійснюють творчі спілки, які діють у сфері культури та мистецтв, журналістики. Державна забезпечує фінансову підтримку щодо здійснення громадського контролю за додержанням вимог цього та інших законів у сфері захисту суспільної моралі, у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

ИнАУ на протяжении последних 4-х лет последовательно выступала за эти изменения и за ликвидацию Нацкомиссии по морали, чьи функции дублируются рядом других органов.

 

Это еще один шаг в приближении структуры органов государственной власти к европейской модели.

 

Чтобы изменения вступили в силу, необходима подпись Президента Украины.