Iнтернет Асоцiацiя України   
Iнтернет
Асоцiацiя
України
  01025, Україна, м.Київ,
вул. О.Гончара, 15/3, офiс 22.  
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.org.ua
E-mail: dir [at] inau.org.ua

Комітет ІнАУ з питань телебачення та медіаконтенту обговорив зміни до законодавства з питань регулювання програмної послуги

10 липня відбулось спільне засідання Комітету ІнАУ з питань телебачення та медіаконтенту та Комітету ІнАУ з питань інтелектуальної власності.

Були обговорені 2 законопроекти, які стосуються діяльності провайдерів програмної послуги і універсальної програсної послуги (УПП).

Законопроект "Щодо змін до деяких законів України щодо дерегулювання діяльності з надання програмної послуги та удосконалення державного регулювання діяльності провайдерів програмної послуги" №4150а від 23.06.2014 представив його автор Народний депутат України Микола Княжицький.

Члени Комітету в ході обговорення вирішили рекомендувати Правлінню ІнАУ направити листи до профільних парламентських комітетів про підтримку даного запонопроекту з проханням врахувати пропозиції ІнАУ щодо скасування адаптивного списку телепрограм; щодо покладання відповідальності за дотримання авторських прав у разі надання УПП виключно на постачальників контенту та щодо відміни норми щодо державного регулювання тарифів на УПП.

Дискусійною залишається теза про те, що тимчасова заборона ретрансляції телерадіопрограм може здійснюватися лише до каналів, які не мають ліцензії на мовлення України та ЄС і лише за рішенням суду.

Також на засіданні був розглянутий Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії інформаційній агресії іноземних держав №4263а 07.07.2014.

Другим питанням порядку денного спільного засідання став розгляд питання про необхідність виправлення ситуації щодо міжнародних рейтингів України у сфері захисту авторських прав. Для цього пропонується створення і розповсюдження на щорічній основі звіту з оглядом реальної ситуації щодо обігу об'єктів авторських прав в українському сегменті мережі Інтернет.

Також було розглянуто питання про необхідність внесення змін до проекту Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу” № 4930 від 26.05.2014.

Рекомендовано подати пропозиції змін до законопроекту щодо встановлення податкової ставки 0% за 2013 рік (податкова амністія) та провести податкову реформу до кінця поточного року.