Iнтернет Асоцiацiя України   
Iнтернет
Асоцiацiя
України
  01025, Україна, м.Київ,
вул. О.Гончара, 15/3, офiс 22.  
Тел./факс: +38 044 278-2925
Web: www.inau.org.ua
E-mail: dir [at] inau.org.ua

2017 рік

15 лютого 2017 року

ИнАУ огласила данные исследований интернет-аудитории Украины за январь 2017г.

Исследование выполняется по заказу ИнАУ компанией Factum Group Ukraine. По итогам января 2017 г. на базе медиа-панели численностью 5 тыс. человек определен список популярных доменов, посещаемых украинскими пользователями, подробнее здесь.

 

15 лютого 2017 року

Комітет Інтернет Асоціації України з питань інтернет-реклами підготував рейтинг ТОП-100 новинних ресурсів суспільно-політичної тематики за січень 2017 р.

Рейтинг складений на базі медіа-панелі чисельністю 5 тис. чоловік, яка використовується в проекті медіадосліджень інтернет аудиторії України для аналізу відвідуваності веб-ресурсів і соціально-демографічних профілів їх відвідувачів. Медіа-панель репрезентативна населенню України віком 15 років і старше.

 

14 лютого 2017 року

ИнАУ завершила исследование рынка интернет-рекламы по итогам 2016 г.

По данным исследования, объем рынка медийной интернет-рекламы Украины за 2016 составил 1784 млн грн, что на 38% превышает аналогичный показатель 2015 г. в гривневом исчислении. Доля прямых продаж на этом рынке составила 47%.

Впервые в ходе исследования были определены доли мобильной медийной интернет-рекламы (рекламы, ориентированной на пользователей мобильных устройств).

Определена доля Programmatic на рынке медийной интернет-рекламы. За исследуемый период у агентств закупки посредством Programmatic составили 9,7%, у площадок продажи посредством Programmatic составили 30,0%.   

Подробнее о результатах исследования – см. здесь. 

 

14 лютого 2017 року

Печерський суд частково задовольнив скаргу ІнАУ на бездіяльність працівників Генпрокуратури.

В листопаді минулого року ІнАУ направила Скаргу до Печерського районного суду м. Києва на бездіяльність прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Печерський суд м. Києва частково задовільнив скаргу ІнАУ і зобов’язав службову особу Генпрокуратури розглянути Заяву №179 від 12.10.2016 Генеральному прокурору України про вчинення кримінального правопорушення. В ній заявлено, що слідчим, який проводив вилучення обладнання на технічному майданчику члена ІнАУ компанії «В.О.К.С.», вчинено дії, які явно виходять за межі наданих йому прав та які містять ознаки кримінального правопорушення по ряду статей КК України.

 

 

10 лютого 2017 року

ІнАУ надсилала скаргу до бізнес-омбудсмена щодо дій посадових осіб правоохоронних органів стосовно розслідування за результатами вилучення обладнання з технічного майданчика члена ІнАУ ТОВ «В.О.К.С.».

Скарга ІнАУ визнана Радою бізнес-омбудсмена обґрунтованою.

За підсумками розгляду скарги Рада направила вимоги до Нацполіції і СБУ щодо пришвидшення передачі справи і взяла ситуацію під моніторинг.

 

 

9 лютого 2017 року

Члени Правління ІнАУ обрані до нового складу громадської ради при Держкомтелерадіо.

За рішенням установчих зборів з формування нового складу громадської ради при Держкомтелерадіо, які відбулись 9 лютого 2017 року, до нового складу громадської ради від Інтернет Асоціації України був обраний Олександр Глущенко, член Правління ІнАУ.

Також до нового складу були включені Голова Правління ІнАУ Олександр Федієнко (Газета «Інтернет новини») та Заступник Голови Правління ІнАУ Олег Гусєв (ВГО «Український союз промисловців і підприємців»).

 

 

7 лютого 2017 року

Зусилля ІнАУ сприяли прийняттю Проекту Закону «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» №4159 від 26.02.2016 р.

В перший день роботи шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання на вечірньому засіданні 7.02.2016 р. парламент України у другому читанні і в цілому прийняв Проект Закону «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» №4159 від 26.02.2016 р.

Прийняттю законопроекту передувала велика робота представників ринку телекомунікацій, депутатів та апарату профільного парламентського комітету, які не лише відпрацьовували оптимальні формулювання, але й були змушені долати спроби ряду парламентарів вихолостити суть законопроекту, протидіяти лобістським зусиллям представників володільців інфраструктурних об’єктів, передусім з енергетичної сфери.

ІнАУ доклала значних зусиль до прийняття цього важливого для галузі документу: і під час його розробки, і в ході доопрацювання, і на фінішній прямій у Верховній Раді України. Лише протягом минулого 2016-2017 років Комітет ІнАУ з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій 20 разів збирався на засідання з обговорення питань, пов’язаних з цим законопроектом. Правлінням ІнАУ було опрацьовано і підтримано десятки листів до парламенту з питань вдосконалення і підтримки законопроекту, а також щодо включення законопроекту до порядку денного Верховної Ради України.

Проведені неодноразові зустрічі і наради з парламентарями, в тому числі в ході засідання Правління ІнАУ з Головою профільного парламентського комітету О.Данченком. Експертами ІнАУ виконані обґрунтовані Зауваження до негативного Висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради України на цей законопроект.

ІнАУ сподівається на якнайшвидше підписання прийнятого закону Президентом України.

 

 

 7 лютого 2017 року

ІнАУ в агентстві УНІАН провела Прес-конференцію з нагоди Міжнародного дня безпечнішого Інтернету.

День безпечнішого Інтернету, який відзначається у всьому світі в цьому році 7 лютого, допомагає об'єднати зусилля громадськості, бізнесу та держави для підвищення рівня обізнаності всіх верств населення щодо безпечного користування інформаційними технологіями, перш за все, для дітей та молоді. На тлі російської агресії з'являються нові небезпеки, оскільки інформаційне середовище стрімко наповнюється сценами насильства, мовою ненависті і характеризується розпалюванням ворожнечі, нетерпимості, маніпулюванням. Така ситуація несе особливу загрозу для психіки дітей та підлітків.

ІнАУ реалізує стратегію боротьби за безпеку в Інтернеті, яка включає не тільки інструменти для усунення протизаконного контенту, але й механізми захисту в процесі надання інтернет-послуг, а також профілактичні засоби, що забезпечують безпеку користувачів.

 

6 лютого 2017 року

Комитет Интернет Ассоциации Украины (ИнАУ) по вопросам интернет-рекламы выполнил 1-й этап исследования рынка медийной интернет-рекламы по итогам 2016 г. Предметом исследования стал объем денежных средств, направляемый рекламодателями на сегменты медийной интернет-рекламы, ориентированной на украинскую интернет-аудиторию. По итогам 1-го этапа исследований определены доли отдельных сегментов рынка медийной интернет-рекламы – см таблицу здесь.

 

18 січня 2017 року

Відбулось чергове засідання Комітету ІнАУ з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій.

В ході засідання було запропоновано делегувати представника ІнАУ до складу Ради з питань державного нагляду (контролю), яка буде дорадчим колегіальним органом при Державній регуляторній службі України, з метою представництва інтересів операторів, провайдерів телекомунікацій, які є учасниками ІнАУ.

Членам Комітету ІнАУ з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій було доручено ознайомитись з рішенням НКРЗІ від 12.07.2016 № 359 «Про внесення змін до Правил надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку», зареєстроване в Мінюсті України 05.08.2016 № 1098/29228, з метою опрацювання на наступному засіданні зауважень (пропозицій) та, за необхідності, направлення ІнАУ відповідного листа до НКРЗІ.

Також було вирішено запросити представників ПАТ «Укртелеком» на найближче засідання Комітету з метою вирішення проблемних питань при прокладанні телекомунікаційних мереж в ККЕ, які залишились неврегульованими після прийняття НКРЗІ рішення від 12.07.2016 № 359. У разі, якщо негативні ризики для галузі телекомунікацій залишаться, запропонувати Правлінню ІнАУ звернутись з листом в НКРЗІ (в т.ч. спільним з ПАТ «Укртелеком») щодо створення робочої групи.

Щоб оновити та актуалізувати інформацію про вартість послуг за розміщення телекомунікаційних мереж на об’єктах інфраструктури обленерго (опорах), на засіданні Комітету було вирішено направити по електронній розсилці відповідні запити до учасників ІнАУ про вартість послуг, яка застосовується обленерго на сьогодні (з ПДВ).

На наступному засіданні Комітету заплановано опрацювати пропозиції для вироблення стратегії взаємодії ІнАУ з обленерго з питань розміщення телекомунікаційних мереж на об’єктах інфраструктури (опорах) на 2017 рік, а також знов повернутися до питання створення нових методик розрахунку вартості послуг за розміщення телекомунікаційних мереж на об’єктах інфраструктури.

 

18 січня 2017 року

Інтернет Асоціація України стала партнером Міжнародного ІТ-Форуму «Навколо Хмари. Навколо Даних. Навколо КЦ. Навколо IoT. PROмобільність» (BIT-2017), який відбудеться 22 лютого в м.Києві.

 

17 січня 2017 року

Відбулось засідання Комітету ІнАУ з питань Інтернет-реклами.

В ході засідання розглянуто такі питання:

1. Дані установчих досліджень за 4 кв. 2016 р.
2. Звіт про матеріали досліджень за грудень 2016 р.: дані про відвідуваність сайтів і соціально-демографічні показники українських відвідувачів інтернет-сайтів, отримані на базі панелі.
3. Інформація щодо рейтингів брендів банерної інтернет-реклами за показником кількості банеропоказів у грудні 2016.
4. Щодо рейтингу суспільно-політичних інтернет-ЗМІ та жіночих веб-сайтів за грудень 2016.
5. Щодо досліджень ринку інтернет-реклами за підсумками 2016 р.

В ході засідання були оголошені дані установчих досліджень за 4 квартал 2016 р., дані про відвідуваність сайтів і соціально-демографічні показники українських відвідувачів інтернет-сайтів та інформація щодо рейтингів брендів банерної інтернет-реклами за показником кількості банеропоказів за грудень 2016 року.

Було прийнято рішення провести дослідження українського ринку інтернет-реклами за підсумками 2016 р. в два етапи з орієнтовними датами: 1 етап 30 січня-6 лютого 2017 р., 2 етап – 7-14 лютого 2016 р., а також внести зміни до методики дослідження, з метою визначення ринкових долей ринку інтернет-реклами для мобільних пристроїв.

В ході засідання також було прийнято рішення доопрацювати Глосарій сфери інтернет-реклами, зокрема, доопрацювати визначення «Мобільна реклама» та «Мобільний Пристрій», з метою чого було створено робочу групу у складі О.Яценко, С.Ковпак та М.Крутченко.  Значення термінів буде визначено до 30.01.2017 р.

Також було вирішено до 30.01.2017 визначитися з доцільністю сегментування ринку digital-агентств при проведення дослідження.

 

6 січня 2017 року

ІнАУ направила листа керівникам парламентських фракцій і груп з пропозицією якнайшвидшого прийняття Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» №4159 від 26.02.2016 у редакції парламентського Комітету з питань інформатизації та зв’язку та з врахування позиції операторів, провайдерів телекомунікацій.

Як зазначено в листі, прийняття цього закону сприятиме розвитку телекомунікацій в питанні організації доступу населення до сучасних Інтернет сервісів у сільських регіонах, створить умови щодо підвищення рівня якості життя та наблизить населення України до європейських стандартів користування електронними послугами.

 

6 січня 2017 року

Інтернет Асоціація України виступає різко проти впровадження технічного механізму інтернет-цензури під будь-яким приводом, та проти всіх законопроектів, де мають місце будь-які формулювання вигляду “обмеження операторами доступу до визначених ресурсів мережі Інтернет”.

Про це йдеться в Офіційній позиції ІнАУ з Інтернет-цензури та Стратегії з протидії Інтернет-цензурі в Україні, які були схвалені Правлінням ІнАУ. Проекти Офіційної позиції та Стратегії були розроблені Комітетом ІнАУ з питань захисту прав людини та свободи слова. На Комітет покладається реалізація цієї Стратегії.

 

5 січня 2017 року

ІнАУ направила листа Голові парламентського Комітету з питань інформатизації та зв’язку з проханням про сприяння відкриттю діапазонів для використання технологій широкосмугового доступу. Це сприятиме прискоренню розвитку широкосмугового абонентського радіодоступу відповідно до «Концепції розвитку телекомунікацій в Україні», приведенню Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України у відповідність до вимог Міжнародного союзу електрозв'язку, а також забезпечить більш ефективне використання радіочастотного ресурсу.

 

4 січня 2017 року

ІнАУ підготувала інформацію на вимоги АМКУ про свою позицію щодо питання впровадження з 01.01.2017 плати за ретрансляцію каналів 4-х медіагруп провайдерами програмної послуги.

ІнАУ вважає, що органи Антимонопольного комітету України мають вжити передбачених законодавством заходів, спрямованих на упередження порушень медіагрупами законодавства про захист економічної конкуренції відносно операторів, провайдерів телекомунікацій та недопущення застосування медіагрупами непрозорих комерційних умов і нав’язування ними додаткових зобов’язань, які не стосуються предмета угод.